Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hejka nie ma wątpliwości: Trzaskowski nigdy się nie odciął od HGW!

M.N. 18:33 21 sierpnia 2018
Telewizja Republika
– Trzaskowski nigdy się nie odciął od HGW. Ona pomaga panu Trzaskowskiemu, wchodzi w grę polityczną – mówił dla Telewizji Republika Oskar Hejka, radny m. st. Warszawa (PiS) . W studiu gościliśmy również Pawła Lecha, radnego m. st. Warszawy (PO).

Marek M., znany z przejmowania kamienic w ramach dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, został zatrzymany na polecenie prokuratury.

– Samo zatrzymanie będzie wiązało się z tym, że pan Marek zostanie postawiony przed prokuraturę. Pytanie czy zakończy się to aresztem i jak silne są materiały prokuratury. Wydaje mi się, że względu na czas, który już ubiegł prokuratura podeszła do sprawy bardzo skrupulatnie. Bez wątpienia pan Marek M. będzie się broni inteligentnie i mocno – mówił Hejka.

– Sprawa reprywatyzacji jest bardzo zawiła i ciężka. (…) W ostatnim czasie zwroty są oparte o pewne niuanse. Wydaje mi się, że trudno będzie dowieść wielu osobom złamanie prawa, ponieważ działali w zawiły sposób. (…) Jeżeli pan Marek M. działał od samego początku, to doskonale znał kruczki prawne i nimi się posługiwał – ocenił poseł Lech.

KAMPANIA WYBORCZA

– Osobą, która doprowadziła do procederu reprywatyzacyjnego była HGW. To ona powinna być liderem miejskim – okazało się, że jest ślepa i głucha i nie wiedziała co się w mieście dzieje, albo udawała, że nie wie. Pan Trzaskowski nigdy się nie odciął od HGW. Ona pomaga panu Trzaskowskiemu, wchodzi w grę polityczną. Przykład z dzisiaj: konferencja wiceprezydent Warszawy dot. metra – w tym czasie – kiedy Patryk Jaki porusza kwestie metra. Jeśli zostanę prezydentem Warszawy, od razu przystąpimy do planowania i budowy III i IV linii metra - zapowiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Dlaczego nagle taki „zbieg okoliczności”? (…) Ratusz i urzędnicy, którzy powinni być apolityczni wchodzą w tę grę polityczną – mówił poseł Hejka.

– Jestem przekonany, że warszawiacy wiedza jak zmieniła się Warszawa na przestrzeni ostatnich lat – powiedział Paweł Lech. Dodał, że nie doceniany jest rozwój transportu w Warszawie. – Pierwsza linia SKM powstała za rządów HGW – powiedział.

Nie ma integracji systemu kolei podmiejskiej z metrem. HGW zapomniała o tym i nie zrobiła w tym kierunku nic – mówił Hejka. – Rządziliście 12 lat i nie zrobiliście nic, dlatego Patryk Jaki mówi: da się – dodał.

SONDAŻE

– Mamy powtórkę. To samo obserwowaliśmy jakieś dwa miesiące temu. (…) Po dwóch miesiącach została zrównana liczba głosów w pierwszej turze. Do wyborów mamy jeszcze kolejne dwa miesiące, pamiętajmy o tym. (…) Ten trend wzrostowy Patryka Jakiego się utrzyma – mówił nam Oskar Hejka.

– Ja patrzę na to spokojnie. Rafał Trzaskowski dopiero zaprezentuje dobry program wyborczy – mówił Lech.

Oskar Hejka pytał gdzie ten program? Przecież Trzaskowski „działa” już dwa miesiące.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze