Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hejka: Miasto Warszawa powinno działać jak szwajcarski zegarek

M.N. 16:03 15 lutego 2018
Telewizja Republika
– Myślę, że potrzeba sprawnych osób zarządzających Warszawą. Miasto Warszawa powinno działać jak szwajcarski zegarek, powinno być sprawne – powiedziała dla Telewizji Republika Oskar Hejka, radny m. st. Warszawa.

– Widzieliśmy dokument, zdjęcia, które świadczyły co te wszystkie osoby pokrzywdzone przeżyły. Dla mnie to jest przerażające. Po zdjęciach wnioskuje, że osoba starsza, schorowana została wystawiona pod śmietnik. Nikt się nią nie zainteresował. Nie było żadnej reakcji służb, straży miejskiej. Nie odbieram prawa własności na etapie tej analizy i uprawnień właściciela do zarządzania tym lokalem. Policja i prokurator powinni działać natychmiast, Wydaje się, że te działania były niewystarczające. Dlaczego ci policjanci byli tak pobłażliwi dla właścicieli? Nie wzięli w żadnym wypadku strony pokrzywdzonych. To jest oburzające. Miejmy nadzieję, że po działaniach komisji weryfikacyjnej to wszystko zostanie odwrócone – komentował Oskar Hejka.

– Jeżeli porównamy tę sprawę do innych, to o ile w innych dochodziło do nękania lokatorów to w tym, w którym dzisiaj komisja rozpatruje to było ordynarne i kryminalne zachowanie – podkreślił.

– O ile właściciel ma prawo robić wszystko, aby lokator się wyprowadził, to może ograniczać się tylko do norm prawnych. Robienie tego na własną rękę poza porządkiem prawnym w tak brutalny sposób to jest czysty kryminał. Mam jeszcze taką jedną konstatację, że już wiemy na pewno, że państwo, służby i Warszawa zawiodła, ale my jako mieszkańcy nie możemy zawieść. Niedługo pójdziemy do wyborów i każdy z nas będzie stawiał znak „x”. Trzeba się zastanowić czy chcemy lepszej, dobrej zmiany, czy tych osób i tej administracji, która doprowadziła do takiego skandalu – mówił.

– Nie było państwa, a państwo być powinno! Nie rozumiem kompletnie zachowań policji. Tu potrzebne były zwykłe, ludzkie odruchy. Policja nie może bronić się niewiedzą. Tego typu sytuacje obserwujemy już od wielu lat. Policja powinna być już wyszkolona i wiedzieć jak reagować. Gdyby włodarze Warszawy słuchali wszystkich ludzi, nie doszłoby do takich sytuacji o jakich dziś słyszymy. Miasto pod wodzą obecnej pani prezydent toleruje często karygodne procesy. Dopiero jak media wyciągną to na światło dzienne, to wtedy zaczynamy powoli działać i naprawiać daną sytuację. Myślę, że potrzeba sprawnych osób zarządzających Warszawą. Miasto Warszawa powinno działać jak szwajcarski zegarek, powinno być sprawne, dlatego powinna nastąpić zmiana na stanowisku prezydenta – zaznaczył radny m. st. Warszawa.

– Te same osoby i to samo środowisko chcą to robić dalej. Już wystawili kolejną osobę na kandydata na prezydenta. Dlaczego pan Trzaskowski nie reagował przez tyle lat skoro wiedział, że Warszawiakom dzieje się źle? A teraz mówi, że on nie miał z tym nic wspólnego. Nie stawia sprawy uczciwie – ocenił.

USTAWA REPRYWATYZACYJNA

– W mojej ocenie ustawa reprywatyzacyjna jest najważniejszym aktem prawnym, który zostanie przyjęty podczas tej kadencji. Ona ureguluje nie tylko krzywdy osób pokrzywdzonych, ale wpłynie też na dużą grupę obywateli. Autorzy tego projektu i parlamentarzyści chyba wiedzą, że jesteśmy już bardzo blisko. Trzeba się kilka razy zastanowić nad wszystkimi zapisami, niż później latami chodzić po sądach – dodał Hejka. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze