Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Harvey Weinstein pozbawiony Orderu Imperium Brytyjskiego

ASy 20:53 18 września 2020
Weinstein otrzymał honorowy Order Imperium Brytyjskiego w 2004 r.PAP/EPA/JUSTIN LANE
W piątek ogłoszono, że Harvey Weinstein, były amerykański producent filmowy, który obecnie odsiaduje wyrok 23 lat więzienia za gwałt i napaść seksualną, został pozbawiony przyznanego mu w 2004 r. Orderu Imperium Brytyjskiego.

- Królowa nakazała anulowanie i unieważnienie nominacji Harveya Weinsteina na Honorowego Komandora Wielce Wspaniałego Orderu Imperium Brytyjskiego kategorii cywilnej z dnia 29 stycznia 2004 r. oraz wykreślenie jego nazwiska z rejestru wspomnianego Orderu - napisano w "The London Gazette", biuletynie, w którym publikowane są ogłoszenia królewskie i rządowe.

Weinstein otrzymał honorowy Order Imperium Brytyjskiego w 2004 r. za zasługi dla brytyjskiego przemysłu filmowego. Był to order honorowy, bo Weinstein nie jest obywatelem Wielkiej Brytanii.

Decyzję podjęto podczas posiedzenia niezależnego od rządu komitetu ds. utraty tytułów, który rekomenduje królowej odebranie przyznanych tytułów bądź odznaczeń.

W marcu br. 68-letni Weinstein został skazany na 23 lata więzienia za wymuszenie w 2006 r. aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi i gwałt w 2013 r. na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann. Ponad 100 kobiet, w tym słynne aktorki, takie jak Gwyneth Paltrow, Salma Hayek i Uma Thurman oskarżyło Weinsteina o to, że od wielu lat dopuszczał się nadużyć seksualnych.

Po pojawieniu się zarzutów wobec Weinsteina i po jego skazaniu został on już pozbawiony szeregu innych nagród i tytułów, które otrzymał w przeszłości.

Wyprodukowane przez niego bądź należące do niego studio filmy otrzymały 341 nominacji do Oscarów, z czego w 81 przypadkach zdobyły nagrodę.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze