Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hakerzy uderzają w Berlin - fala ataków na niemiecką infrastrukturę krytyczną

8:48 19 lutego 2019
pixabay
Niemcy mają coraz większe problemy z atakami hakerów – wynika z danych Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (BDI). Od dłuższego czasu największym zagrożeniem nie tylko dla Niemiec, ale dla całego Zachodu jest działalność rosyjskich i chińskich cyberprzestępców.

Z danych rządowej agencji, do których dotarł „Welt am Sonntag”, magazynowe wydanie dziennika „Die Welt”, wynika, że w drugiej połowie ub.r. miało miejsce 157 ataków hakerskich na niemiecką infrastrukturę krytyczną, czyli m.in. na sferę energetyki, telekomunikacji, opieki zdrowotnej, zaopatrzenia w wodę, produkcji żywności, instytucji państwowych, a także mediów. Jest to ogromny wzrost, gdyż w ciągu poprzedniego okresu raportowego, czyli od czerwca 2017 r. do maja 2018 r., takich uderzeń było 145. Rok wcześniej odnotowano zaledwie 35 podobnych przypadków. Federalny Urząd Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (BDI) podkreśla przy tym, że nie są to wszystkie ataki, które miały miejsce, gdyż część z nich nie została zauważona lub nie została zgłoszona.


W grudniu ub.r. hakerzy zaatakowali niemieckich polityków. Do sieci wyciekły wówczas dane około tysiąca z nich, w tym kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera oraz członków i pracowników Bundestagu.

 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Źródło: Aleksander Kłos / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze