Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas przytoczył pytanie, jakie zadał Timmermansowi ws. brexitu. Odpowiedź zamurowała obecnych w studiu

am 20:39 4 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Gośćmi red. Adriana Stankowskiego w wieczornej rozmowie Telewizji Republika "Wolne Głosy Wieczorem" byli posłowie Zbigniew Gryglas (Porozumienie) oraz Jarosław Sachajko (Kukiz'15). – Mamy do czynienia z nieustanną wojną pana Timmermansa z Polską. Obecnie obserwujemy kolejny jej epizod. Stara się o wybór na szefa Komisji Europejskiej. Prowadzi zatem kampanię wyborczą. Płacą mu obywatele Unii, powinien działać dla nich – mówił Gryglas.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek dwie decyzje komisji weryfikacyjnej dotyczące nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 i Łomżyńskiej 44. "WSA wylegitymizował dziś decyzję reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą ... w 1952 r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie" - napisał na Twitterze Jaki odnosząc się do decyzji ws. Otwockiej 10.

Wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta zapowiedział, że komisja odwoła się do sądu wyższej instancji. "Oczywiście zaskarżymy do NSA" – napisał na Twitterze.

– Opowiem osobistą historię z sądu. Zeznawałem kiedyś jako świadek. Nagle pewna osoba przyznała się, że kradła pieniądze z kasy. "Jesteśmy świadkami przyznania się do winy" – wstałem i powiedziałem wówczas. Gdyby popełniono morderstwo na sali rozpraw, zapewne kazano by wynieść nieboszczyka. Uznano by, że nie jest to przedmiot rozprawy. Nasze sądy rozstrzygają w oparciu o przesłanki formalne, nie merytoryczne czy życiowe. Dobrym przykładem jest ława przysięgłych w Stanach Zjednoczonych. Zasiadające w niej osoby korzystają z doświadczenia nabywanego przez całe życie – rozpoczął poseł Gryglas, przytaczając osobistą historię. Odnosząc się bezpośrednio do wyroku sądu, wskazał, że to "skandaliczna sytuacja". – Komisja Weryfikacyjna odwoła się od tego wyroku – zapewnił.

Kampania wyborcza Fransa Timmermansa

Zdaniem KE „nowy system dyscyplinarny” podważa niezawisłość polskich sędziów, nie oferując koniecznych gwarancji, by chronić ich przed kontrolą polityczną, zgodnie z wymogami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Uzasadniając decyzję, Komisja informuje, że nowy system dyscyplinarny nie gwarantuje niezależności i bezstronności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która dokonuje przeglądu decyzji podjętych w postępowaniach dyscyplinarnych przeciwko sędziom.

– Mamy do czynienia z nieustanną wojną pana Timmermansa z Polską. Obecnie obserwujemy kolejny jej epizod. Stara się o wybór na szefa Komisji Europejskiej. Prowadzi zatem kampanię wyborczą. Płacą mu obywatele Unii, powinien działać dla nich. Niegdyś, wraz z zespołem parlamentarnym ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej udałem się do Komisji Europejskiej. Tam niespodziewanie spotkałem Fransa Timmermansa. Zadałem mu jedno pytanie: "Czy KE wyciągnęła wnioski po Brexicie?".

Timmermans odpowiedział: "tak, wyciągnęliśmy wnioski. Zredukujemy personel Komisji Europejskiej o 2 proc.".

– Brexit to nie tylko decyzja brytyjska. Premier May często powtarza, że na tę decyzję składały się działania TSUE oraz podejście elit UE do kwestii migracyjnej – dodał.

– Nie tylko Timmermans odleciał. Tam jest wielu polityków, którzy nie myślą o UE jako całości, tylko o swoich personaliach, albo partykularnym interesie wąskiej grupy. Dziś przegłosowano tzw. pakiet mobilności. Widzimy tu układ francusko-niemiecki. Oni się tam cały czas dogadują – wskazał poseł Sachajko.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sośnierz o przyjętym pakiecie mobilności: zniszczyliśmy właśnie życie milionom ludzi

 

Trzynasta emerytura przegłosowana

Sejm zdecydował w dzisiejszym głosowaniu o rządowym projekcie ws. "trzynastki" dla emerytów i rencistów. Za projektem rządu głosowało 396 posłów, przeciw 3 , a 19 wstrzymało się od głosu. „Jarkowe” stało się faktem. Świadczenia mają być wypłacane wraz z majową emeryturą lub rentą. Ich kwota będzie wliczana do dochodu w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej, o dodatkach mieszkaniowych oraz o świadczeniu wychowawczym.

– Dziś motorem napędzającym PKB jest popyt wewnętrzny. Z tego punktu widzenia, programy takie jak 500 Plus czy Emerytura Plus, dadzą impuls popytowi wewnętrznemu. Uratują nas przed nagłym spadkiem PKB. Nasze obroty z Niemcami sięgają już 120 miliardów złotych. To znacznie więcej niż obroty Niemiec z Rosją – gospodarką ułomną, opartej na surowcach. Musimy gonić Europę. Polacy nie tylko mają żyć w Europie, ale też mają żyć na poziomie krajów europejskich. Polacy pracują dziś najciężej w Europie; efekty tego musimy zaobserwować – mówił poseł Gryglas.

Krytycznie do inicjatywy odniósł się poseł Kukiz'15. – Z pieniędzy publicznych pobudza się społeczność. Gdy mamy górkę, powinniśmy oszczędzać. Tego nie było, nie spłacaliśmy długów. Dziś trzeba odpodatkować gospodarkę. Z uporem maniaka powtarzam, że powinniśmy podnieść kwotę wolną od podatku do 30 tys. złotych – podsumował.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze