Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Grodzki wzywa premiera, by przedstawił informacje o finansach państwa

RO 20:38 1 lipca 2020
Wikimedia Commons
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wezwał w środę premiera Mateusza Morawieckiego, by przedstawił w Senacie informację na temat stanu finansów publicznych. Jak mówił, Polacy mają prawo wiedzieć, czy finanse państwa są bezpieczne.

Według porządku obrad w środę Senat miał wysłuchać "informacji Prezesa Rady Ministrów na temat finansów publicznych w 2020 r.". Na debatę nie przybył jednak ani premier Mateusz Morawiecki, ani nikt z resortu finansów.

Wieczorem oburzenie i zaniepokojenie w tej sprawie wyraziła grupa senatorów: KO, Lewicy, PSL oraz senatorowie niezależni.

Marszałek Tomasz Grodzki ocenił, że nieprzyjście przedstawicieli rządu do Senatu jest niezwykle niepokojącym sygnałem. "Ktoś, kto nie przychodzi, to tak jakby chciał coś ukryć. A Senat RP jest konstytucyjnym organem, który ma prawo oczekiwać, w imieniu wszystkich obywateli, odpowiedzi na te fundamentalne pytania: jaki jest naprawdę stan finansów państwa, czy finanse Rzeczpospolitej są bezpieczne" - dodał senator KO.

- "Oczekujemy jasnych informacji, jasnych deklaracji i to jest rzecz absolutnie niezbędna, dlatego ponawiamy wezwanie dla premiera rządu, aby stanął przed obliczem Wysokiego Senatu i taką informację przedłożył" - zaznaczył marszałek Grodzki.

Źródło: WNP, PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze