Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gróbarczyk: Ostatnie 8 lat to trudny okres dla przemysłu stoczniowego. Wczoraj została odwrócona historia

mg 19:46 6 kwietnia 2016
telewizja republika
– Ostatnie 8 lat było okresem trudnym, straconym, wystarczy spojrzeć na to, co się stało w Szczecinie, jak tak silny organizm zdegradowano do zera. Wczoraj została odwrócona historia. Nasza ustawa tworzy ogromne możliwości w obszarze inwestycyjnym przemysłu stoczniowego – mówił w Telewizji Republika minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Minister Gróbarczyk podkreślał, że państwo zaoferuje przedsiębiorcom korzystne warunki, aby skłonić ich do inwestowanie w polskie stocznie.

– Rozwiązanie, które dzisiaj proponujemy stwarza warunki do lokowania się w polskich stoczniach przedsiębiorstw związanych z branżą morską – mówił, zapowiadając duże ulgi podatkowe. – Sprzedaż w tych stoczniach nie będzie opodatkowana VAT-em – dodawał, tłumacząc, że przedsiębiorcy nie będą musieli wykładać na start wielomilionowych kwot na pokrycie podatku VAT.

Jak zapewniał minister nie powinno być powodów do niepokoju, jeśli chodzi o akceptację środowisk unijnych. – Projekt przeszedł wszelkie uzgodnienia międzyresortowe, jest zgodny z dyrektywą unijną i wszystkimi przepisami podatkowymi – podkreślał. 


Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze