Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Grecja zmienia prawo. Ograniczony azyl z możliwością cofnięcia

K.B. 7:59 10 lutego 2020
Udzielane cudzoziemcom prawo azylu w Grecji będzie ograniczone do trzech lat i władze będą mogły je cofnąć – oświadczył grecki minister ds. imigracji Notis Mitarakis. Zmiany uzasadnił faktem, że do kraju przybywają dziesiątki tysięcy uchodźców.

Azyl można będzie cofnąć cudzoziemcowi, jeśli w kraju jego pochodzenia sytuacja się zmieni i znikną przyczyny, dla których został przyznany – powiedział minister w wywiadzie dla pisma „To Wima”. – Azyl będzie udzielany na trzy lata, nie będzie trwał w nieskończoność. Jeśli sytuacja w kraju (uchodźcy) się zmieni, azyl może nie być przedłużony – wyjaśnił Mitarakis.

Zmiany w przepisach imigracyjnych minister uzasadnił między innymi „trudnościami, jakie występują w procesie integracji przybyszów z innych krajów”. Kwestie te, jak zapowiedział, będą w marcu omawiane „na szczeblu europejskim”.

W związku ze znacznie wzrastającym napływem migrantów powołany niedawno prawicowy rząd Kyriakosa Micotakisa postanowił skrócić procedury rozpatrywania wniosków o azyl. Osoby, którym go nie przyznano, a nie mogą powrócić do krajów pochodzenia, Grecja będzie odsyłać do sąsiedniej Turcji.

Źródło: TVP info, Media, Twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze