Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin: Wyborcy oczekują od nas reform i jedności

MAD 8:50 31 lipca 2017
Telewizja Republika
- Różnice w obozie Zjednoczonej Prawicy wobec wydarzenia, które wstrząsnęło sceną polityczną, są naturalne – powiedział w Polskim Radiu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin. Gowin dodał, że wyborcy oczekują dwóch rzeczy – reform oraz jedności.

W rozmowie z Polskim Radiem Jarosław Gowin wielokrotnie akcentował potrzebę zachowania jedności w obozie rządzącym. - W imię tej jedności warto powstrzymać się od komentarzy – mówił wicepremier. - Różnice w obozie Zjednoczonej Prawicy wobec wydarzenia, które wstrząsnęło sceną polityczną, są naturalne. Uważam, że prezydent nie miał innego wyjścia, jak zawetować tę ustawę, bo obarczona ona była licznymi wadami. Nie jestem z taką opinią odosobniony, podobny pogląd wyraża m.in. Jan Olszewski – podkreślił Jarosław Gowin.

- W tym momencie wszyscy powinniśmy głęboko wciągnąć powietrze w płuca, zastanowić się, zanim coś powiemy. Najważniejsza jest jedność – raz jeszcze zaakcentował wicepremier i dodał, że Polska Razem poparła ustawę o Sądzie Najwyższym w imię „jedności prawicy”. Zaznaczył, że gdyby jego partia zagłosowała inaczej, dziś mogłoby się mówić głośno o przedterminowych wyborach.

 

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze