Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gosiewska: Tusk nie odpuści polskiej scenie politycznej

K.B. 8:26 4 listopada 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Ilony Januszewskiej w Poranku Telewizji Republika była poseł Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

– Tusk nie odpuści polskiej sceny politycznej, ale wróci tu tylko w sytuacji, kiedy będzie pewien wygranej, a że takiej pewności nie ma, a większa pewność jest taka, że nie ma szans na wygraną z Andrzejem Dudą,to się na to nie zdecyduje. Schetyna stanąłby na głowie aby nie dopuścić do tego by wrócił Donald Tusk, bo to zagroziłoby pozycji Schetyny w partii, a to dla niego sprawa priorytetowa- powiedziała w Telewizji Republika.

Donald Tusk będzie miał najwyższą emeryturę w Polsce. Świadczenie obecnego szefa Rady Europejskiej będzie wynosić 30 tys. zł

– Politykę PO sprzedawania polskich interesów w zamian za funkcje i uposażenia, mamy za sobą. Pozycja Polski wygląda inaczej bo o nią dbamy. Trudno powiedzieć, że Donald Tusk na cokolwiek zapracował, ponieważ pełnić funkcję, a pracować to dwie różne sprawy- powiedziała Gosiewska.

Wybory prezydenckie

– Tu będzie wielu kandydatów, bo każda partia jeśli myśli o zachowaniu poparcia będzie starała się wystawić kandydata i prowadzić kampanię. Opozycja to nie są ludzie których łączy jakaś idea, jedyne co ich łączy to antyPiS, a to jest kiepskie spoiwo, a na pewno kiepskie jeśli chodzi o możliwość dogadania się co do wystawienia kandydata na prezydenta. Druga tura to może być dopiero sytuacja kiedy będziemy mieć kandydata opozycji- oceniła.

– Oczywistym jest, że rola pierwszej damy przy głowie państwa to ważny element polityki prowadzonej przez głowę państwa i to może być doskonałe uzupełnienie jej działań czy wręcz dużo więcej. Pani Agata Duda jest niezwykłą osobą i wspaniale dopełnia tę prezydenturę, była aktywna w różnych akcjach społeczna, projekty skierowane do dzieci, do osób niepełnosprawnych, polityka międzynarodowa- powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Senat

– Opozycja ciągle nie wybrała kandydata na marszałka senatu, wydarzyć się może wiele. Liczę na rozsądek naszych senatorów i na to, że będą w stanie się porozumieć i będzie to rzeczywiście izba refleksji- oceniła Gosiewska.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze