Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gosiewska: opozycja nie jest w stanie zaproponować nic Polakom. Pozostaje im atak

PR 8:30 26 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, była dziś gościem poranka w Telewizji Republika. - Opozycja nie jest w stanie zaproponować nic Polakom. Pozostaje im atak sposobami, które mogą być potępiane – mówiła Gosiewska.

Małgorzata Gosiewska mówiła, że obecnie korzysta z wyjątkowego czasu by spotykać się z wyborcami. Przypomniała także o gotowości Zjednoczonej Prawicy do startu w wyborach – w odróżnieniu od opozycji, której listy wciąż nie są jeszcze kompletne.

Wicemarszałek odniosła się do jednego z postulatów wygłoszonych podczas konwencji Lewicy przez Roberta Biedronia – likwidacji IPN.

- To nie jest nowe hasło na polskiej scenie politycznej niestety. To też był postulat PO, jeden z elementów totalnej opozycji. Nic pozytywnego tylko likwidacja instytucji istotnych dla kraju. Nie straszmy naszych widzów. Kto by dbał o prawdę historyczną, udostępniał poszczególne odtajniane dane, opracowywał je. IPN bezwzględnie jest potrzebny. Pozwólmy tej instytucji dalej funkcjonować – powiedziała.

Gosiewska odniosła się również do rozważań nauczycieli dotyczących kolejnego strajku

- Czy na kolejne zamieszanie w polskiej oświacie gotowe są dzieci oraz rodzice? Gdy szkoła nie pracuje muszą zapewnić im opiekę. To destabilizuje sytuację. Pamiętamy dramaty w rodzinach wiosną podczas strajku. Nauczyciele otrzymują podwyżkę największą w ostatnich latach. Na tyle na ile budżet pozwala. Przedstawiciele ministerstwa edukacji ruszają w Polskę, będą tam organizowane okrągłe stoły – mówiła.

Posłanka stwierdziła także, że opozycja nie ma dla Polaków żadnej realnej propozycji.

- Jeśli nie jest się w stanie przygotować do dyskusji o programie, to się krytykuje. Opozycja nie jest gotowa, nie jest w stanie zaproponować nic Polakom. Pozostaje im atak sposobami, które mogą być potępiane – mówiła.

- Boli to jak jesteśmy atakowani w sprawach, które tak naprawdę są nieprawdziwe. Krytyka działań jest rzeczą naturalną. Może ona być elementem dyskusji, ale atak już nie. Atak osób które to czynią nie ogranicza się w słownictwie. To jest takie personalne, szydzenie wyśmiewanie, często wyśmiewanie i szydzenie z Polaków, z elektoratu. Tak było też w kontekście 13. emerytury – mówiła marszałek.

 

Czytaj także:

Sterowana akcja środowisk LGBT w Szczecinie. Wierni odparli atak

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze