Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Geiger liderem na półmetku konkursu indywidualnego MŚ w Planicy. Polacy poza podium

ASy 19:39 11 grudnia 2020
Karl Geiger, dzisiejszy zwycięzcaTwitter/SkiJumping.pl
Niemiec Karl Geiger prowadzi po dwóch z czterech serii konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich, które odbywają się dziś w Planicy. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła był siódmy. Kamil Stoch zajmuje ósme, Andrzej Stękała dziesiąte, a Dawid Kubacki dwunaste miejsce.

Piątkowe serie, a zwłaszcza pierwsza, stały pod znakiem problemów z wiatrem i nierównych warunków atmosferycznych.

W pierwszej serii pecha miał Kamil Stoch, który przy niekorzystnym wietrze skoczył "tylko" 213 metrów i zajmował trzynaste miejsce. Spośród biało-czerwonych lepiej spisali się ósmy Żyła (221,5 m), dziewiąty Stękała (224,5 m) i dziesiąty Kubacki (219 m).

Na tym etapie rywalizacji prowadził Geiger (241 m) przed Austriakiem Michaelem Hayboeckiem (245, 5m) i Rosjaninem Jewgienijem Klimowem (237 m). Dopiero czwarte i piąte miejsce zajmowali dwaj główni faworyci: Norweg Halvor Egner Granerud (221 m) i Niemiec Markus Eisenbichler (220 m).

Geiger utrzymał prowadzenie także po drugiej serii. Wystarczyło mu do tego 223,5 m. Na półmetku zawodów, na które składają się cztery skoki każdego z najlepszych 30 zawodników, Niemiec wyprzedza o 4,6 pkt Graneruda, który w drugiej serii skoczył o sześć metrów dalej.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze