Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gdyby zlikwidowano Urzędy Wojewódzkie nie poradzilibyśmy sobie w czasach pandemii

AKŁ 18:30 10 lipca 2020
TVRepublika
- Na skutek Covidu cały peleton państw leżał w kraksie i my się podnieśliśmy jako pierwsi. Cały problem polega na tym, abyśmy na tyle szybko kontynuowali ten bieg, by stawać się coraz bogatszym krajem. To może zapewnić prezydent Andrzej Duda i rząd PiS – powiedział dr Zbigniew Girzyński w TVRepublika.

Dr. Zbigniew Girzyński był jednym z gości ostatniego w tej kampanii programu z cyklu Wybieramy w popołudniowym paśmie TV Republika. Prowadzący red. Adrian Stankowski zapytał: O co są te wybory:

 - To wybór o charakterze cywilizacyjnym. Z jednej strony są głosy, że Polska powinna iść odważnie w stronę rewolucji obyczajowej o wyraźnym zabarwieniu liberalno-lewicowym. Z drugiej Prezydent Andrzej Duda przekonuje, że Polska od 1500 lat ma swój spokojny tolerancyjny, umiarkowanie konserwatywny charakter, który powinien zostać zachowany – odpowiedział dr Girzyński.

Gość podkreślił, że wybory są „o wiele innych, ważniejszych rzeczy i o tym mówił Prezydent Duda nawołując do Koalicji Polskiej”. Zbigniew Girzyński powiedział, że świat stoi w obliczu ogromnego konfliktu geopolitycznego między USA a Chinami, przy czym nieistotne jest kto wygra najbliższe wybory prezydenckie za oceanem. - Tam się toczy regularna wojna. W obliczu tej nowej rzeczywistości, która ma nam ułożyć porządek świata w XXI w., musimy zareagować – podkreślił dr Girzyński.

Jego zdaniem dzięki umiejętnej polityce prowadzonej przez rząd, ale też „specyficznej konstrukcji gospodarczej udało się nam uratować naszą gospodarkę” przed problemami, jakie doskwierają krajom Europy Zachodniej. Fakt, że Polska wśród 27 krajów zgodnie z opiniami Eurostatu jest na I miejscu najszybciej rozwijających się państw dowodzi, że znaleźliśmy się w dobrej pozycji startowej. I to wg Zbigniewa Girzyńskiego jest dla Polski ogromną szansą.

- Na skutek Covidu cały peleton państw leżał w kraksie i my się ponieśliśmy się jako pierwsi. Cały problem polega na tym, abyśmy na tyle szybko kontynuowali ten bieg, by stawać się coraz bogatszym krajem. To może zapewnić prezydent Andrzej Duda i rząd PiS – powiedział dr Girzyński.

 Gość TV Republika wypowiedział się również na temat realizowanych przez rząd PiS małych i dużych inwestycji, uznając je za bardzo potrzebne dla Polski. Za tymi największymi, sztandarowymi jak Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej i via Carpatia „idą mniejsze, nierzadko w nimi powiązane jak sto obwodnic czy wsparcie dla małych przedsiębiorstw. Przed nami powstaje szansa na to, że będziemy stawać się krajem dynamicznie rozwijającym się i bogatym, a dzięki temu będą rosły też pensje Polaków”.

 

Źródło: TVRepublika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze