Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gates udał się na scenę ze słoikiem pełnym... ludzkich odchodów! Kontrowersja w szczytnym celu

am 20:57 6 listopada 2018
Bill & Melinda Gates Foundation
Bill Gates to znany na całym świecie miliarder, filantrop, a co najszczytniejsze, założyciel Microsoftu. Na prezentację nowych technologii toaletowych w Pekinie przyniósł słoik wypełniony ludzkimi odchodami.

Bill Gates wystąpił podczas Reinvented Toilet Expo – prezentacji nowych technologii toaletowych. Fundacja jego i jego żony Melindy w ciągu ostatnich siedmiu lat wydała ponad 200 milionów dolarów na badania w tej dziedzinie.

Podczas imprezy przedstawiono dwadzieścia nowych, technologicznie zaawansowanych produktów sanitarnych.

Muszę przyznać, że dekadę temu nie wyobrażałem sobie, że dowiem się tyle o kupie - żartował Gates na konferencji. - I zdecydowanie nie myślałem, że Melinda będzie musiała mówić mi, żebym przestał mówić o toaletach i odchodach przy stole - dodał.

Gdy przyszedł czas na wystąpienie Gatesa, ten udał się na scenę ze… słoikiem pełnym ludzkich odchodów. Jak tłumaczył, chciał pokazać problem niewystarczającego dostępu do toalet na całym świecie.

- W miejscach, w których nie ma urządzeń sanitarnych, jest o wiele więcej niż to - powiedział Gates, wskazując na stojący obok niego słoik. - Dzieci bawiąc się, są narażone cały czas i dlatego walczymy nie tylko o jakość życia, ale walczymy także z chorobami, śmiercią oraz z niedożywieniem - dodał. Miliarder podkreślił, że ponad połowa światowej populacji cierpi z powodu braku czystych i wygodnych urządzeń sanitarnych. - Kiedy myślisz o rzeczach podstawowych, uważasz, że posiadanie toalety na pewno znajduje się na tej liście - powiedział Gates.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 2,3 miliarda ludzi na całym świecie wciąż nie ma dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych. Może to powodować choroby takie jak cholera, biegunka i czerwonka, które zabijają setki tysięcy ludzi każdego roku.

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze