Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gates: ubogie państwa 6-8 miesięcy za bogatymi w szczepieniu na Covid-19

IO 17:45 19 lutego 2021
Fot. PAP/EPA/MSC/Mueller / HANDOUT
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, różnica w czasie szczepień przeciwko Covid-19 między państwami bogatymi i ubogimi wyniesie 6-8 miesięcy - oświadczył amerykański miliarder Bill Gates podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.
Założyciel Microsoftu i jeden ze sponsorów COVAX, globalnego programu szczepień przeciwko Covid-19, mówił o wyzwaniach związanych z pandemią koronawirusa. Jak zauważył, różnice w dostępie do szczepionek między bogatymi i ubogimi państwami są całkiem dramatyczne", o czym świadczy fakt, że większość krajów nie zaczęła jeszcze szczepień. Dodał jednak, że za sprawą inicjatyw takich jak COVAX dystans ten może zostać zmniejszony.

- Jeśli dobrze to zrobimy, będziemy mieli różnicę 6-8 miesięcy między bogatymi i ubogimi krajami - ocenił.

Filantrop oznajmił też, że świat musi zainwestować miliardy dolarów w programy i platformy, które lepiej przygotują nas na przyszłe pandemie. Chodzi m.in. o budowę nowych fabryk szczepionek mRNA zdolnych do wytwarzania wielkich ilości preparatów.

Biznesmen ocenił, że choć nie wiemy jeszcze, czy całkowite wyeliminowanie koronawirusa jest możliwe, jest optymistą w tym zakresie. Kluczem do tego miałoby być stworzenie uniwersalnej szczepionki, wysoce skutecznej przeciwko wszelkim wariantom koronawirusa.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze