Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gadowski: Boże Narodzenie się komercjalizuje i odrywa od prawdziwych powodów, dla których świętujemy

K.B. 9:44 21 grudnia 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Marleny Nowakowskiej i red. Adriana Stankowskiego w specjalnym wydaniu Poranka Telewizji Republika prosto z jarmarku Radia Wnet był Witold Gadowski, pisarz i publicysta.

Książka "Boży pył codzienności" Witolda Gadowskiego.

– Książka jest o świecie, który nas otacza. O feudalizmie finansowym, o inwazji świata antywartości, o tym co najważniejsze w życiu, o literaturze, o kulturze. Przedstawiam swoje widzenie tego, co się dzieje wokół nas- powiedział autor. 

Inwazja antywartości w okresie Bożego Narodzenia

– Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia warto o tym czytać, dlatego że Boże Narodzenie się nam komercjalizuje, odrywa się od prawdziwych powodów, dla których świętujemy. Dobrze sobie przypominać, że świętujemy narodzenie Zbawiciela Świata, który przyszedł ubogi, w stajence- podkreślał Witold Gadowski.

– Za czasów komunizmu, a pamiętam te czasy, mieliśmy Dziadka Mroza i całą mitologię budowaną wokół świąt Bożego Narodzenia, że to nie święta Bożego Narodzenia. Przesilenie zimowe- to są opowieści idiotów, powiedzmy sobie to szczerze, ktoś, kto przeczy idei Bożego Narodzenia, nie jest wyposażony w rozum, albo ma złą wolę- skomentował pisarz.

Dlaczego Boże Narodzenie przeszkadza niektórym osobom i środowiskom?

– Bo wtedy narodził się Pan Bóg, Zbawiciel Świata, co tak bardzo nie pasuje dzisiejszym władcom świata, feudałom finansowym, że chcą to zanegować. Ale im bardziej zły zakrywa ogonem, tym bardziej prawda wychodzi- powiedział Witold Gadowski w Telewizji Republika.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze