Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fundusze unijne- czy mamy się czego obawiać? Minister Ziobro wyjaśnia

JJ 19:53 16 stycznia 2020
Zdj. P. Tracz, Kancelaria Premiera, CC0
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie ma obaw co do wysokości funduszy unijnych dla Polski. -Budżet Unii Europejskiej może być przyjęty tylko jednomyślnie, bez zgody Polski go nie będzie- podkreślił polityk w rozmowie z mediami.

Przypomnijmy, że .Parlament Europejski przyjął dziś rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza. Europosłowie w rezolucji zwracają się do Komisji Europejskiej oraz Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, tak, aby wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych.

Minister Ziobro podkreślił, że nie ma obaw co do zmniejszenia funduszy unijnych dla naszego kraju. Jak wskazał Prokurator Generalny, budżet Wspólnoty może być przyjęty wyłącznie jednomyślnie.

-Bez zgody Polski nie będzie budżetu UE-wskazał.

Szef resortu sprawiedliwości podkreślił przy tym, że obecny rząd – w odróżnieniu od Platformy Obywatelskiej – zamierza „bardzo asertywnie wstawiać nasze racje i argumenty związane z prawem do kształtowania wymiaru sprawiedliwości, tak jak inne dojrzałe kraje Unii Europejskiej”.

– Odrzucamy kategorycznie te segregacyjne zapędy niektórych państw, które z wyższości chcą nam powiedzieć, że nam wolno, a wam nie-podkreślił Zbigniew Ziobro.

Minister zapewnił, że rząd nie obawia się o kształt unijnego budżetu i zamierza prowadzić w tej kwestii twarde negocjacje, tak, aby fundusze spełniały oczekiwania Polski i były adekwatne do praw przysługujących nam na mocy traktatu.

Jak zapowiedział Ziobro, rząd Zjednoczonej Prawicy będzie również twardo bronić godności i interesów Polski, m.in. w kwestii właśnie reformy sądownictwa. Reformę tę – wskazał szef resortu sprawiedliwości – rząd zamierza doprowadzić do końca, „wbrew tego rodzaju opiniom i kolonialnemu myśleniu, które usiłują nam niektórzy narzucić”.

 

 

Źródło: niezależna, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze