Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fundacja Sorosa przygotowywała poprawki dla posłów PO w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE? Mularczyk ujawnia

JJ 15:41 28 stycznia 2021
Flickr
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk został w tym tygodniu wybrany na wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W organizacji tej zasiada w sumie 648 członków, 324 przedstawicieli parlamentów krajowych oraz 324 zastępców z 47 państw członkowskich. Mularczyk ujawnił zaskakujące informacje na temat działań parlamentarzystów PO w Radzie Europy.

 

– Fundacja Open Dialogue George Sorosa przygotowywała poprawki dla parlamentarzystów PO w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy – poinformował poseł PiS w rozmowie z radiową Jedynką. Polityk zwrócił uwagę, że uczestnictwo w ZPRE daje nam pewną unikalną wiedzę o nastrojach społecznych w różnych krajach europejskich. Arkadiusz Mularczyk zwrócił uwagę, że argumenty polskiej opozycji przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości „znajdują duży posłuch wśród parlamentarzystów RE, w szczególności skupionych wokół socjalistów niemieckich, francuskich i hiszpańskich". Poseł podkreślił, że te środowiska chętnie słuchają „podszeptów” polityków polskiej opozycji, a to z kolei przekłada się na różnego rodzaju rezolucje przeciwko Polsce.

 

– Nawet odkryłem, że fundacja Open Dialogue George Sorosa przygotowywała poprawki dla parlamentarzystów PO - pani Kamili Gasiuk-Pihowicz i pana Krzysztofa Śmiszka, które później były zgłaszane do raportu – podkreślił polityk, który ocenia tę sytuację jako bezprecedensową.

 

– W polskim prawie jest zakazane przygotowywanie poprawek dla parlamentarzystów przez fundacje. A tam nie ukrywali się, że fundacja Sorosa przygotowuje poprawki dla parlamentarzystów PO – wskazał Mularczyk.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze