Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francuz porównał Warszawę i Paryż. Film jaki zamieścił wywołał lawinę komentarzy ZOBACZ

A.N 15:11 17 stycznia 2020
Wikimedia
Patrick Edery opublikował w sieci krótki filmik z warszawskiego metra. To co, zobaczył wywołało w nim bardzo pozytywne odczucia i stało się punktem wyjścia do dyskusji o stanie współczesnej Francji.

Edery był  pozytywnie zaskoczony, że w warszawskim metrze panuje spokój, a perony i pociągi są czyste i zadbane. 

Metro w Warszawie w godzinach szczytu: czysto, cywilizowanie, bezpiecznie, spokojnie. Jak zresztą w całej Polsce. I Francji... z lat 60. – napisał Edery na Twitterze. 

Jego wpis dał początek ciekawej dyskusji. Wielu internautów wskazywało, że współczesna Francja nie jest już krajem tak bezpiecznym jak Polska.

"Różnica dla kobiet (które nie ośmielają się nosić niczego „krótkiego” we Francji) jest absolutnie niezwykła" – napisał jeden z internautów."Latem kobiety mogą chodzić w najlżejszych sukienkach, nie narażając się na gwizdy. A gdyby tak się stało, nikt nie pozostałby obojętny i ktoś by interweniowałby. Wykształcona i cywilizowana populacja, jak niegdyś Francja" – czytamy w innym komentarzu.

"Kiedy widzimy stan Paryża i Francji, po ponad 40 latach niezdolności, tchórzostwa i rozluźnienia polityków, którzy odnieśli sukces we władzy, możemy tylko płakać lub być źli" – brzmi kolejny wpis.

Jeszcze inny komentator pół żartem stwierdził, że ma zamiar się przeprowadzić do Polski. "Jestem zbyt leniwy, by nauczyć się trzeciego języka, ale tak naprawdę chciałbym tam mieszkać. Już tam byłem, jest pięknie i spokojnie, ale cholera, mówię tylko po angielsku" – zauważył inny internauta. 

 

Źródło: Twiter/Do rzeczy

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze