Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francja chce przeprowadzania kontroli sanitarnych na wewnętrznych granicach UE

AR 12:53 21 stycznia 2021
Rzecznik francuskiego rządu przypomniał, że od miesięcy we Francji obowiązują już restrykcje PAP
Francja opowiada się za możliwością przeprowadzania kontroli sanitarnych na granicach wewnątrzeuropejskich, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowych wariantów koronawirusa – zapowiedział rzecznik rządu Gabriel Attal przed szczytem Rady Europejskiej.

W czwartek odbędzie się wideokonferencja Rady Europejskiej pod kierunkiem jej przewodniczącego Charles'a Michela. Przywódcy państw i instytucji unijnych omówią unijną koordynację odpowiedzi na pandemię Covid-19, w tym dystrybucję szczepionek na dużą skalę i współpracę w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Pojawiają się pytania o granice w Unii Europejskiej i to będzie przedmiotem dyskusji w ramach Rady Europejskiej – poinformował Attal w środę.

- Francja opowiada się za jak najszybszym przeprowadzeniem kontroli sanitarnych i za postępem europejskiej koordynacji w tej kwestii – dodał.

Rzecznik francuskiego rządu przypomniał, że od miesięcy we Francji obowiązują już restrykcje wobec przyjazdów spoza Unii Europejskiej. Wymagane jest w takim przypadku wykonanie testu PCR na obecność koronawirusa i zobowiązanie się do odbycia siedmiodniowej izolacji – podkreślił Attal.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel ostrzegła we wtorek, dwa dni przed Radą UE, że przywrócenie kontroli między krajami UE nie jest wykluczone, jeśli sytuacja sanitarna się pogorszy.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze