Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fort z czasów króla Dawida. Przełomowe wykopaliska archeologów

ASy 16:03 11 listopada 2020
Wzgórza GolanPixabay.com
Archeolodzy wykonujący prace odkrywcze na Wzgórzach Golan na pograniczu izraelsko-syryjskim, odkryli fort z czasów króla Dawida. Ich zdaniem został on zbudowany przez królestwo Geszur, sojuszników władcy Izraela ponad 3000 lat temu.

Wzgórze otaczały szerokie mury, na 1,5 metra, zbudowane z dużych głazów bazaltowych. Obiekt mógł zajmować nawet tysiąc metrów kwadratowych.

Wykopaliska ujawniły kompleks warowny z czasów króla Dawida, czyli z XI-X wieku przed Chrystusem. Badacze informują, że odkrycie fortyfikacji może świadczyć o tym, że królestwo Geszur było bardziej rozległe niż wcześniej sądzono. Wcześniej odkryto kilka miast królestwa.

Archeolodzy poinformowali, że fort został zbudowany przez królestwo Geszur w celu kontrolowania regionu. Kierownicy wykopalisk argumentują, że na korzyść ich hipotez świadczy umiejscowienie fortu - w strategicznym miejscu, na niewielkim wzgórzu, nad kanionem, z widokiem na region.

Wcześniej podczas prac znaleziono duży bazaltowy kamień ze schematem przedstawiający dwie postacie z rozpostartymi ramionami.

- Obok może znajdować się inny obiekt - poinformowali archeolodzy. Odkryto także statuetkę kobiety, która trzyma instrument muzyczny, być może bęben.

Wykopaliska zostały podjęte przed budową nowej dzielnicy. Odkrycie fortyfikacji powoduje, że zmienione będą plany rozwoju dzielnicy. Ma to uchronić fort od zniszczeń.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze