Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Formuła 1: Lewis Hamilton z siódmym tytułem w karierze

ASy 7:48 13 listopada 2020
Zwycięstwo Hamiltona jest już niemal przesądzoneTwitter/Lewis Hamilton
Brytyjczyk Lewis Hamilton już w niedzielę będzie mógł cieszyć się z czwartego z rzędu tytułu mistrza świata Formuły 1. Jeśli wyścig o Grand Prix Turcji ułoży się po jego myśli, odniesie on siódmy taki sukces w karierze i wyrówna kolejny rekord Michaela Schumachera.

Hamilton już zdążył zgromadzić 282 punkty i na cztery rundy przed końcem (do zdobycia pozostały 104 pkt) wyprzedza o 85 kolegę z teamu, Fina Valtteriego Bottasa. Trzeci Holender Max Verstappen z teamu Red Bull ma 162 pkt i walczy o tytuł wicemistrza. Nikt z pozostałych zawodników nie osiągnął nawet granicy stu punktów.

Kwestia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej kierowców jest już więc przesądzona, natomiast w kategorii konstruktorów Mercedes ma już tytuł w kieszeni. Obecnie uwaga skupia się na przyszłości samego Hamiltona, który zasugerował, że przedłużenie kończącego się po tym sezonie kontraktu to wciąż sprawa otwarta:

- Chciałbym tu być także w przyszłym roku, ale nie ma takiej gwarancji. Interesuje mnie też wiele innych rzeczy, więc czas pokaże - powiedział zwycięzca 93 wyścigów o GP.

Tor Intecity Instanbul Park będzie gospodarzem rundy mistrzostw świata F1 po raz pierwszy od 2011 roku. Wtedy zwyciężył tam Niemiec Sebastian Vettel. Wygraną na tym obiekcie ma także Hamilton - dokonał tego w 2010 roku.

Treningi zaplanowano na piątek na godz. 9. i 13. oraz na sobotę na 10. czasu polskiego. Po ostatniej sesji o 13. rozpoczną się kwalifikacje, a start niedzielnego wyścigu przewidziany jest na 11.10.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze