Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Firmy farmaceutyczne na celowniku hakerów. Chodzi o szczepionki przeciw Covid-19

JJ 20:57 15 listopada 2020
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA
Firmy farmaceutyczne pracujące nad szczepionką i lekiem na koronawirusa są na celowniku cyberprzestępców – ujawnia Microsoft. Hakerzy wspierani przez Kreml oraz reżim Kim Dzong Una próbują ukraść tajemnice szczepionek przeciwko Covid-19.

Według informacji Microsoftu, na celowniku cyberprzestępców znalazły się firmy farmaceutyczne zaangażowane w prace nad szczepionką. Kampanie hakerskie były wymierzone w siedem firm w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Korei Południowej oraz Francji.

Niektóre z nich zakończyły się, niestety, sukcesem, choć firmie udało się zablokować większość ataków. Microsoft powiadomił ofiary tych ataków.

 Serwis Techcrunch podaje z kolei, że cyberprzestępcy działają na zlecenie Rosji i Korei Północnej. Za próbami kradzieży tajemnicy szczepionek stoją w sumie trzy grupy hakerskie: Strontium, powiązany z Moskwą, znany m.in. jako Fancy Bear.

Pozostałe są na usługach reżimu Kim Dzong Una. To Zing (Grupa Lazarus) oraz grupę Cerium, która miała wykorzystywać maile, podszywając się pod przedstawicieli WHO.

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze