Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Financial Times: Warszawa ma szansę stać się europejskim centrum biznesu.

kos 12:27 30 sierpnia 2016
wikipedia/ CC BY-SA 3.0/DocentX
Mateusz Morawiecki wybiera się do Londynu, aby skusić zagraniczne banki do inwestycji w Warszawie. Po Brexicie sektor bankowy poszukuje nowego finansowego centrum Europy.

Londyn przestał być dogodnym miejscem do prowadzenia inwestycji dla sektora bankowego. Wicepremier Morawiecki już w czwartek odbędzie wizytę w Anglii, podczas której spotka się z prezesami największych europejskich banków. Morawiecki, który ma doświadczenie w sektorze bankowym zaplanował już spotkania z przedstawicielami Royal Bank of Scotland, UBS, Barclays, BNP Paribas, Citibank, Credit Suisse. Ma spotkać się również z menedżerami zarządzającymi funduszami inwestycyjnymi, wśród których są m.in. Schroders, Pimco i BlackRock.

- Wiele z nich zbliża się do nas. Jest tam wyraźnie większe zainteresowanie tym, aby opuścić Londyn - mówił w prestiżowej gazecie Morawiecki.

Przyciągnięcie największego biznesu nie będzie łatwe, gdyż Warszawa ma wielka konkurencję, chrapkę na pozycje nowego City ma również Paryż, Frankfurt, Amsterdam, czy Dublin.

Źródło: http://tvn24bis.pl/ Financial Times

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze