Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ewa Wanat na manifestacji KOD zaapelowała o bojkot mediów publicznych, a dziennikarzy wezwała do strajku

ap 19:03 9 stycznia 2016
Ewa Wanatfacebook.com/ewa.wanat2
Wszyscy, którzy jesteście zapraszani - ludzie kultury, politycy, eksperci - przestańcie tam chodzić. Niech rozmawiają sami ze sobą – mówiła dziś podczas stołecznej manifestacji KOD Ewa Wanat. Była szefowa RDC, zwolniona dyscyplinarnie za haniebne słowa o rodzinie Elbanowskich, apelowała także do widzów o bojkot mediów publicznych.

Ewa Wanat, która wzięła udział w manifestacji KOD-u w Warszawie i przemawiała do zgromadzonych, przyznała, że ma wiele gorzkich "myśli na temat państwowych mediów i tego, co się w nich działo". – Ale do tej pory nikt tak bezczelnie i po chamsku nie zrobił, tak jak zrobiło to PiS – dodała.

Była szefowa RDC zwróciła się z apelem do pracowników, dziennikarzy telewizji i Polskiego Radia. – Proszę was bardzo o to: nie dajcie się więcej gwałcić, nie dajcie sobie łamać kręgosłupów przez te wszystkie partie, które dochodziły do władzy i łamały niektórym dziennikarzom kręgosłupy. Jest wielu wspaniałych ludzi w telewizji i Polskim Radiu, ale gdybyście wy wszyscy zastrajkowali i nie przyszli do pracy, wtedy by to wszystko inaczej wyglądało, niż im się to wydawało. Najmniej ważny w telewizji czy radiu jest prezes czy dyrektor – mówiła. Jak dodała, tych - jak widać - można wymienić w 5 minut i tego nie zauważą.

– Najważniejsi są ludzie, którzy robią programy. To wy jesteście siłą mediów publicznych – wskazywał. Na jednym apelu się jednak nie skończyło. – Wszyscy, którzy jesteście zapraszani - ludzie kultury, politycy, eksperci - przestańcie tam chodzić. Niech rozmawiają sami ze sobą – nawoływała Wanat.

I trzeci apel - do widzów: o bojkot telewizji publicznej. – Jest jeszcze internet, są prywatne niezależne media – wskazywała. – Wolność słowa jest najważniejsza – zakończyła.

Przypomnijmy, że Ewa Wanat pełniła funkcję dyrektora programowego i redaktora naczelnego Polskiego Radia RDC od maja 2013 roku. We wrześniu ubiegłego roku została dyscyplinarnie zwolniona w związku ze swoim wpisem na portalu społecznościowym, w którym zaatakowała rodzinę Elbanowskich. Dlaczego polskie sześciolatki są głupsze od rówieśników z Włoch, Francji i Niemiec? A może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci? – napisała 25 sierpnia na profilu na Facebooku Ewa Wanat.

Źródło: telewizjarepublika.pl, wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze