Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ekspert o wystąpieniu premiera: Czuć powiew zbliżających się świąt

ap 18:15 27 sierpnia 2014
Andrzej Sadowski, ekspert z Centrum im. Adama Smitha Telewizja Republika
Andrzej Sadowski, ekspert z Centrum im. Adama Smitha oceniając dzisiejsze wystąpienie Donalda Tuska powiedział, że wyraźnie "czuć powiew zbliżających się świąt". - Ewidentnie rządzący chcą nas obdzielić prezentami, bo jesteśmy u progu kampanii wyborczej - stwierdził. - Tylko jeśli mamy ponad bilion długu, to nie wiem jak można znaleźć oszczędności - dodał.

Premier wygłosił dziś w Sejmie oświadczenie poświęcone głównym zadaniom jego rządu przyjętym na najbliższe kilkanaście miesięcy, czyli do końca kadencji parlamentarnej. W swoim expose premier złożył kolejne obietnice.

- Kiedy słuchałem tego wystąpienia myślałem, że premier chce się podzielić swoimi oszczędnościami - żartował Sadowski. - Bo jeśli mamy ponad bilion długu, to nie wiem jak można znaleźć oszczędności - dodał.

W opinii eksperta, realizacja obietnić można oznaczać powiększenie już ogromnego długu lub podwyżkę odpodatkowania. - Przecież rząd nie ma własnych pieniedzy - mówił, dodając, że społeczeńśtwo musi samo sfinansować tego rodzaju propozycje. - Wnikliwie słuchałem poprzednich wystąpień premiera. Obietnice w nich złożone zawsze były niezwykle ważne dla przyszłości społecznej i gospodarczej Polski - ale gdyby zostały zrealizowane - podkreślił.

Zdaniem Sadowskiego dzisiejsze wystąpienie Donalda Tuska można oceniać tylko przez pryzmat jego poprzednich wystąpień. - Miarą oceny wystąpienia premiera jest realizacja jego obietnic złożonych w poprzednich expose. Niestety żadna z deklaracji wcześniejszych nie została zrealizowane  - zauważył.
 - Czuć powiew zbliżających się świąt. Ewidentnie rządzący chcą nas obdzielić prezentami, bo zbliżamy się do wyborów samorządowych - ocenił. Ekspert podkreślił, że tylko realna gospodarka może zmienić sytuację obywateli, nie sama deklaracja premiera.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze