Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ekipy poszukujące ofiar katastrofy samolotu proszą o pomoc miejscowych

mg 18:22 6 sierpnia 2014
TWITTER/@EUROMAIDANPR
Misja poszukiwawcza, która pracuje w miejscu katastrofy malezyjskiego boeinga na wschodniej Ukrainie, nie odnalazła w ostatnich dniach nowych szczątków jej ofiar – oświadczył jej szef Pieter-Jaap Aalbersberg. O pomoc poproszono miejscową ludność.

Eksperci, którym towarzyszą psy tropiące, przeszukali bezpośrednią okolicę upadku samolotu, lecz nie wykluczają, że ludzkie szczątki i rzeczy osobiste pasażerów malezyjskiego Boeinga 777 wciąż jeszcze mogą znajdować się w dalszej odległości od tego miejsca - powiedział Aalbersberg w Kijowie.

Poinformował, że misja zwróciła się z prośbą o pomoc do mieszkańców okolicznych miejscowości.

– Rozdajemy ulotki, w których prosimy, by ludzie informowali nas, że coś znaleźli, bądź przynosili nam rzeczy ofiar tej tragedii – przekazał.

– Doceniamy wsparcie ze strony miejscowych mieszkańców i rozumiemy, że ta katastrofa jest trudna i dla nich. To na ich podwórza spadały fragmenty samolotu i ciała, gdy bawiły się tam ich dzieci – podkreślił.

Szef misji wyjaśnił, że głównym celem działalności ponad stu ekspertów sądowych i nieuzbrojonych policjantów z Holandii, Australii i Malezji, a także grupy obserwatorów OBWE jest przekazanie szczątków ofiar katastrofy ich bliskim. Aalbersberg nie potrafił powiedzieć, jak długo misja pozostanie w miejscu tragedii.

Ukraińskie media podały, że do Kijowa przybyła 12-osobowa grupa amerykańskich ekspertów wojskowych, którzy mają pomagać władzom Ukrainy i specjalistom, którzy znajdują się już w miejscu katastrofy, w badaniu jej przyczyn.

Zadaniem Amerykanów będzie wsparcie logistyczne i komunikacyjne. Grupa ta nie będzie wyjeżdżać w rejon, gdzie malezyjski samolot spadł na ziemię, lecz będzie działała z Kijowa.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze