Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Egzamin dojrzałości z matematyki. Zobacz, z czym dziś musieli zmierzyć się maturzyści!

M.N. 14:36 9 czerwca 2020
Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Ruszył maturalny maraton! Maturzyści, którzy pisali we wtorek obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, musieli wykazać się m.in. znajomością pojęcia funkcji, własności figur geometrycznych oraz umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności.

Arkusz rozwiązywany przez maturzystów - który opublikowała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna - zawiera 34 zadania, w tym 25 zamkniętych, czyli takich, w których uczeń wybiera jedną z czterech możliwych odpowiedzi, oraz dziewięć otwartych, gdzie zdający sam musi udzielić odpowiedzi i poprawnie zapisać sposób rozwiązywania.

Podczas rozwiązywania zadań maturzyści mogli korzystać z zestawu wzorów matematycznych, cyrkla, linijki oraz z prostego kalkulatora.

Zdający musieli się wykazać umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, np. wykonywać działania na potęgach, pierwiastkach, logarytmach, wykonywać obliczenia procentowe. Należało też umieć rozwiązywać równania i nierówności. 

Część zadań dotyczyła znajomości pojęcia funkcji i umiejętności korzystania z ich własności. Zadania dotyczyły m.in. funkcji liniowej i kwadratowej. 

Maturzyści musieli w zadaniach zastosować wiadomości dotyczące rodzajów figur geometrycznych i ich własności. Niektóre zadania dotyczyły figur geometrycznych w przestrzeni, czyli brył. W arkuszu znalazły się także zadania dotyczące ciągów liczbowych – arytmetycznego i geometrycznego oraz obliczania prawdopodobieństwa zdarzenia.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze