Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dzisiaj o 15:00 zapadnie wyrok sądu ws. mężczyzn, którzy oblali farbą pomnik szkalujący NSZ

AS 10:48 6 marca 2018
pixabay
Dzisiaj o 15:00 zapadnie wyrok w sprawie trzech młodych mężczyzn, którzy oblali pomnik w Rząbcu czerwoną farbą. Zdaniem oskarżonych napis na obelisku szkaluje imię żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Na pomniku umieszczona jest tablica, która informuje, że żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych byli zbirami, którzy napadli na oddziały Armii Ludowej. We wrześniu ubiegłego roku oskarżeni oblali pomnik czerwoną farbą.

- Walczyliśmy o prawa jakie teraz nam przysługują - do czczenia bohaterów, do odkłamywania historii. Okazało się, że tutaj nie pomogło to - w akcje takiej bezsilności tego dokonaliśmy - powiedział oskarżony Paweł Wydra w rozmowie z TVP Kielce.

Opiekujemy się kombatantami, spotykamy się z nimi, często są to ludzie samotni i od lat nikt o nich nie słyszy - Powiedział drugi z oskarżonych mężczyzn Łukasz Stanisławski. 

Obrońca oskarżonych adw. Bartosz Lewandowski podkreśla, że jego zdaniem jedynym sprawiedliwym wyrokiem jest uniewinnienie oskarżonych.  Bartosz Lewandowski będzie jutro gościem w poranku Telewizji Republika, gdzie odniesie się do prowadzonej sprawy. 

Wyrok zapadnie 6 marca o godzinie 15:00

 

 

Źródło: TVP Kielce

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze