Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś Wielka Defilada Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. ZOBACZ, nim się wybierzesz

am 11:29 3 maja 2019
wikipedia/Halibutt/CC BY-SA 3.0
W piątek, 3 maja 2019 o godz. 14:00 z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 20. rocznicy obecności Polski w NATO i 15. rocznicy przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej na mieszkańców Warszawy oraz gości czeka wyjątkowe widowisko. Majowa defilada jest też symbolicznym nawiązaniem do defilad, które odbywały się w Polsce w okresie międzywojennym.

W defiladzie „Silni w sojuszach” wezmą udział ponad dwa tysiące żołnierzy Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. W tym roku po raz pierwszy wraz z żołnierzami przedefilują funkcjonariusze innych służb mundurowych - Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Straży Marszałkowskiej, Lasów Państwowych, a także Służby Więziennej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Defilować będą także formacje proobronne, klasy mundurowe i pododdziały uczelni wojskowych, a także krajowe i zagraniczne poczty sztandarowe. W defiladzie lądowej przejedzie ponad 200 pojazdów, a w lotniczej zobaczymy 80 statków powietrznych.

Formacje biorące udział w defiladzie zgrupują się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do ul. Romana Sanguszki. Przemarsz wojsk i przejazd pojazdów, w godzinach 14.00 – do ok. godz. 16.00, rozpocznie się na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy przy wjeździe do tunelu Wisłostrady.

Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych informacji związanych z organizacją ruchu podczas defilady – gdzie najlepiej oglądać defiladę, jak dojść czy dojechać.

Multimedialny Park Fontann

Jednym z miejsc do obserwowania defilady będzie skarpa w rejonie Multimedialnego Parku Fontann. Najlepsze drogi dojścia do rejonu Multimedialnego Parku Fontann – od strony Starego Miasta.

Bulwary Wiślane

Kolejne miejsce to Bulwary Wiślane oraz wydzielony odcinek wschodniej część „Wisłostrady” na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Zachęcamy do korzystania z kilku dostępnych przejść podziemnych:

- przejście podziemne na wysokości ul. Romana Sanguszki tylko do godz. 12.00,

- przejście podziemne na wysokości Zamku Królewskiego,

- przejście podziemne na wysokości skweru Powstańców Styczniowych,

- przejście na moście Gdańskim tylko do godz. 8.00.

W tym wyjątkowym dniu pojazdy wojskowe oraz pododdziały piesze będą się przygotowywać do defilady już od godz. 8:00 (Wisłostrada, na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Romana Sanguszki).

Zachęcamy, aby zarezerwować sobie więcej czasu na dotarcie w okolicę trasy defilady ze względu na zmianę organizacji ruchu w mieście.

Uwaga!

- Osoby niepełnosprawne proszone są o skorzystanie z wejścia od ul. Boleść do specjalnie przygotowanego sektora.

- 3 maja, w godzinach od 8.00 do 15.00 Most Gdański będzie zamknięty dla ruchu pieszego i rowerowego. W tym czasie nie będzie też można korzystać z przystanków autobusowych. Tego dnia od 14.00 do 15.00 na Moście Gdańskim wstrzymany też będzie ruch kołowy.

- Na Moście Śląsko-Dąbrowskim ruch kołowy i tramwajowy nie będzie możliwy od 11.00 do 16.00. Piesi i rowerzyści nie będą mogli się nim poruszać od 14.00 do 15.00.

- W związku z wydarzeniem dostępne w okolicy miejsca parkingowe będą wyłączone z użytkowania;

- Zachęcamy do korzystania z dojazdu do „Wisłostrady” (z obu stron Wisły) komunikacją miejską, a następnie przejście w miejsce defilady;

- Informujemy także, że wystąpią ograniczenia w ruchu pieszym w miejscach załadunku pododdziałów po defiladzie (ul. Solec oraz ul. Czerniakowska – jezdnia zachodnia w rejonie mostu Łazienkowskiego).

W rejonie Parku Fontann oraz na Bulwarach Wiślanych będzie można spróbować wojskowej grochówki. Na stoiskach promocyjnych, które są organizowane w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w Wojsku Polskim.

Świętuj razem z nami i przyjdź z rodziną na Wisłostradę, gdzie odbędzie się wielka defilada „Silni w sojuszach”!

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze