Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś wahania ciśnienia, przelotne opady deszczu, ale dość ciepło

mm 7:08 27 marca 2021
Oprócz kaloszy może się dziś przydać parasolFot. Unsplash/Rupert Britton
Polska będzie pod wpływem zatoki związanej z niżem nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, napłynie za nim chłodne powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C, tylko nad samym morzem około 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem w porywach do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni, szybko skręcający na zachodni.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Przemieszczające się z zachodu na wschód przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na zachodzie regionu porywy do 60 km/h, z kierunków południowych.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 11°C na zachodzie do 16°C na wschodzie. Wiatr umiarkowany, przejściowo dość silny, w porywach do 75 km/h, zwłaszcza w czasie burz, południowy i zachodni.

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Rano zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, na zachodzie regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 13°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, na zachodzie okresami też dość silny, w porywach do 75 km/h w woj. łódzkim (zwłaszcza w przypadku burz) i do 55 km/h w woj. mazowieckim, południowy, skręcający od zachodu na zachodni.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Na Dolnym Śląsku zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Od godzin okołopołudniowych przelotne opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód regionu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 9°C w dolinach sudeckich do 16°C na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, przejściowo dość silny, w porywach około 65 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, początkowo południowy, później południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C, w rejonach podgórskich od 9°C do 13°C, na szczytach Tatr około 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

Źródło: IMGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze