Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś ostatni dzień przed ciszą wyborczą. SPRAWDŹ faworytów w nadchodzących wyborach

Jan Przemyłski 7:37 24 maja 2019
pixabay.com
To już ostatnie godziny kampanii wyborczej obecnej w internecie, różnego rodzaju mediach i na ulicach. Walka o głosy wyborców będzie się toczyła do ostatniej minuty przed ciszą wyborczą. Według sondaży zwycięstwa w nadchodzących wyborach może się spodziewać Prawo i Sprawiedliwość, na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na mandat europosła mogliby liczyć jeszcze przedstawiciele Wiosny Roberta Biedronia oraz Konfederacji.

Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W tym roku wybierzemy 52 europarlamentarzystów, o jednego więcej niż w poprzednim głosowaniu. Nową liczbę wybieranych w poszczególnych krajach europosłów ustalono przy założeniu, że w nowej kadencji PE nie będzie już przedstawicieli Wielkiej Brytanii.

Na finiszu kampanii to partia rządząca ma największe szanse na zwycięstwo. Według najnowszego sondażu IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita” wybory do europarlamentu wygra Prawo i Sprawiedliwość. Chęć oddania głosu na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 38,7 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska, którą poparło 35 proc. respondentów. Do PE dostaliby się również przedstawiciele dwóch mniejszych ugrupowań opozycyjnych, mianowicie Wiosny Roberta Biedronia oraz Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZYM WYDANIU "GAZETY POLSKIEJ CODZIENNIE"

 

Źródło: gpcodziennie.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze