Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś największy w Polsce piknik Wojska Polskiego i służb MSWiA. SPRAWDŹ atrakcje

PR 9:47 5 października 2019
https://twitter.com/MON_GOV_PL
5 października 2019 r., na stadionie PGE Narodowym odbędzie się największy w Polsce piknik wojska oraz służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz festiwal orkiestr w mundurach! Na Placu Marszałka Piłsudskiego, 1800 żołnierzy złoży uroczystą przysięgę wojskową z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

 

Na gości pikniku wojsko i służby MSWiA czekają już od godz. 15.00.

Wokół PGE Narodowego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Wśród pojazdów będą czołgi Leopard, moździerz samobieżny RAK, haubica samobieżna KRAB, pojazdy wojsk specjalnych MATV MRAP czy jeden z najnowszych sprzętów będących na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Będzie można zobaczyć infrastrukturę szpitala polowego wraz z wyposażeniem oraz Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji medycznej. 

Na pikniku będą obecni żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej. U nich na stoisku promocyjnym będzie można zobaczyć m. in. karabiny wyborowe, karabinki MSBS Grot, celowniki noktowizyjne. Będzie można także przekonać się ile waży plecak ratownika medycznego i co znajduje się w takiej wojskowej „apteczce”. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej zaprezentują indywidualne wyposażenie skoczków spadochronowych, a żołnierze z jednostek specjalnych - GROM, NIL, FORMOZA , AGAT i Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW – zaprezentują najnowszą broń i sprzęt obserwacyjny oraz sprzęt łączności. Będą także saperzy z 2. Pułku Inżynieryjnego, którzy zaprezentują wykrywacze min i metali oraz kombinezony przeciwwybuchowe. 

 

 

Swój sprzęt zaprezentują także żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy w tym dniu udostępnią gościom pikniku symulatory: jazdy oraz dachowania. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć, jakie wyposażenie w środku ma ambulans kryminalistyczny  czy Mobilne Centrum Monitoringu. Na stoisko Żandarmerii zapraszamy także wielbicieli jednośladów, gdzie wystawione będą motocykle. 

W tym dniu, goście będą mogli zapoznać się również ze sprzętem policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. 

W trakcie pikniku nie zabraknie również zespołów rekrutacyjnych działających w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W wojskowym mobilnym zespole rekrutacyjnym dowiecie się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.

Na pikniku nie zabraknie żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, którzy na co dzień występują w Polsce i poza granicami naszego kraju, jako wojskowa asysta honorowa podczas uroczystości o charakterze państwowym, wojskowym i patriotyczno-religijnym. Żołnierze z Pułku codzienne pełnią także wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Na wszystkich małych gości czekać będą też drobne upominki. Dla dorosłych Zakłady Mechaniczne Tarnów udostępnią strzelnicę kontenerową. 

Na wojskowym pikniku nie może zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Tym razem kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką. 

Na stadionie odbędą się także pokazy dynamiczne wyszkolenia żołnierzy.

Od 18:00 trwać będzie natomiast festiwal orkiestr w mundurach.

Festiwal, organizowany jest w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO. Będzie doskonałą okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków z orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej, straży pożarnej oraz Policji. Od godz. 18.00 do 20.00 na Stadionie PGE Narodowym wybrzmiewać będą melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar. Będzie Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia, Marynarki Wojennej z Gdyni, Sił Powietrznych z Poznania oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Warszawy. Do wojskowych dołączą orkiestry MSWiA – Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.

 

Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się dziś natomiast uroczysta przysięga wojskowa. Weźmie w niej udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Przysięgę złoży blisko 1800 żołnierzy, którzy odbyli służbę przygotowawczą w 29 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Żołnierze szkolą się zgodnie ze specjalnościami jednostek rodzajów sił zbrojnych: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej.

 

 

 Czytaj także:

PiS DEKLASUJE w sondażu! Politycy przypominają jednak, że to nie sondaże wygrywają wybory a głosy oddane 13 października

 

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze