Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś dojdzie do jedynego w 2020 roku całkowitego zaćmienia Słońca! Warto obserwować

AR 13:58 14 grudnia 2020
Warto obserwować zjawisko, ponieważ do następnego tego typu będziemy mieli do czynienia dopiero za sześć lat pixabay.com
Zaćmienie Słońca następuje, kiedy Księżyc jest w nowiu i znajdzie się na linii Ziemia-Słońce, przesłaniając tarczę słoneczną. W zależności od dokładnego położenia Ziemi na orbicie wokół Słońca i Księżyca na orbicie wokół Ziemi, zaćmienie może mieć różną długość i formę.

Zjawisko w tym roku obserwować będzie można jedynie w Chile i Argentynie. Fani tego typu zjawisk nie muszą się jednak martwić – NASA przygotowała dla wszystkich relację na żywo z wydarzenia, którą udostępnimy także na stronie Wprost.pl.

Warto obserwować zjawisko, ponieważ do następnego tego typu będziemy mieli do czynienia dopiero za sześć lat – 12 sierpnia 2026 roku. Będzie to kolejne po zaćmieniu z 11 sierpnia 1999 całkowite zaćmienie Słońca widoczne w kontynentalnej Europie. Zaćmienie całkowite rozpocznie się o wschodzie Słońca we wschodniej części półwyspu Tajmyr w Rosji, następnie przetnie Ocean Arktyczny, wschodnią Grenlandię, zachodnią Islandię, północną część Oceanu Atlantyckiego, po czym będzie widoczne w Hiszpanii i na niewielkim obszarze Portugalii (gmina Bragança). Zaćmienie zakończy się o zachodzie Słońca na Morzu Śródziemnym, na południowy wschód od Balearów.

Źródło: wprost.pl/NASA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze