Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziennikarka Newsweeka porównuje zamachy w Paryżu do przejęcia władzy przez PiS. Holland: Ojczyznę wolną racz na wrócić, panie

mk 19:31 23 listopada 2015
newsweek.pl, wikipedia/Malwina Toczek/CC BY-SA 3.0
Dziennikarka tygodnika Newsweek w wywiadzie w jednym z pytań porównała przejęcie władzy przez PiS w Polsce do zamachów terrorystycznych w Paryżu. Rozmówca Agnieszka Holland odparła: Ojczyznę wolną racz nam wrócić, panie.

Cały wywiad Aleksandry Pawlickiej z Agnieszką Holland utrzymany jest w tonie końca Polski, niszczenia demokracji i „dryfowania w stronę Rosji”. Reżyser krytykuje PiS niespełna miesiąc po wyborach, straszy końcem demokracji, a wygraną PiS w demokratycznych wyborach porównuje do czasów PRL.

W pewnym momencie dziennikarka Newsweeka posuwa się do manipulacji i zestawia w pytaniu dwa zdarzenia: zamach islamskich terrorystów we Francji i przejęcie władzy przez PiS w Polsce.

Paryż, który jest pani drugim domem, zaatakowali terroryści. W Polsce pełnię władzy przejęło PiS. Smutek? Strach? – pyta Pawlicka.

Pytanie nie oburza Agnieszki Holland. Wtóruje ona propagandowej narracji i w odpowiedzi stwierdza: (…) gdy rządzą narodowi katolicy, to śpiewam „Ojczyzną wolną racz mi wrócić, panie”.

 

Źródło: Newsweek, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze