Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk ws. art. 7: Nie ma przesłanek, by go uruchomić

M.N. 11:02 5 stycznia 2018
Telewizja Republika
– Art. 7 nie zostanie wobec Polski wdrożony. Nie ma przesłanek, by go uruchomić. Rząd Mateusza Morawieckiego stawia na dialog - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk pytany o tę kwestię przez „Rzeczpospolitą”.

– Naszym zadaniem jest wyjaśnienie politykom europejskim, na czym polega istota reform sądowych w Polsce. Będziemy się odwoływali np. do doświadczeń sąsiadów, którzy po zjednoczeniu NRD i RFN przeprowadzili weryfikację sędziów z komunistycznych Niemiec, wskutek czego na stanowiskach zostało ich 30-35 proc. Pozostali musieli odjeść. My dopiero dziś nadrabiamy te zaległości. Jesteśmy spokojni, że art. 7 nie zostanie przeciwko Polsce wdrożony – wyjaśnił Dworczyk.

– Szkoda, że dopiero teraz zostanie przeprowadzona. Wierzę, że uda się przekonać część unijnych sojuszników do naszych racji – stwierdził – nawiązując do zmian w sądownictwie.

Euro w Polsce

– Dziś wiemy na pewno, że to nie jest dobry moment na wprowadzenie wspólnej waluty. Dlatego żadne prace w tej sprawie nie są przez nas prowadzone – powiedział gazecie. Dworczyk dodał, że Polska dołączy do strefy euro, kiedy będzie to korzystne dla kraju.

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze