Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dwie osoby zmarły z wychłodzenia. Dziś ostatni tak mroźny dzień, ale alerty wciąż obowiązują

mm 11:07 18 stycznia 2021
Guziec/Flickr.pl
Minionej doby w wyniku wychłodzenia zmarły dwie osoby, w województwie wielkopolskim i dolnośląskim – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W nocy w wielu regionach kraju termometry pokazały dwucyfrowy mróz. IMGW podało, że najniższą temperaturę na stacjach synoptycznych zanotowano w Suwałkach, była tam -26,4 st. C.

Dziś kolejny mroźny dzień w Polsce. Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przypomniała, aby dopasować ubiór do temperatury, a odsłonięte części ciała nasmarować tłustym kremem. Zaapelowała, by nie zapominać o zwierzętach, które mieszkają na zewnątrz.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że w niedzielę PKP odnotowały 234 wydarzenia związane z warunkami atmosferycznymi, które spowodowały opóźnienie 434 pociągów pasażerskich oraz 41 pociągów towarowych.

RCB, powołując się na dane Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, poinformowało, że rano wszystkie drogi krajowe były przejezdne, i że pracuje na nich 250 pojazdów do zimowego utrzymania.

To ostatni tak mroźny dzień. Według IMGW, teraz zacznie się ocieplać, w środę w całym kraju będą dodatnie temperatury. Słupki rtęci mogą spaść poniżej zera jedynie miejscami w nocy.

Źródło: iar.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze