Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duży sukces ministra Morawieckiego w Budapeszcie!

kos 15:33 7 lipca 2017
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym ogłoszeniu nowych połączeń dalekiego zasięgu obsługiwanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT na trasach Budapeszt - Nowy Jork i Budapeszt - Chicago. Szef resortu rozwoju spotkał się również z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier, Péterem Szijjártó.

W konferencji prasowej w Budapeszcie, podczas której ogłoszone zostały nowe kierunki rejsów LOT-u udział wzięli przedstawiciele polskiego i węgierskiego rządu. Podkreślili znaczenie nowych połączeń dla rozwoju gospodarczego, zarówno Węgier, jak i Polski, ale także całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

„Polskie Linie Lotnicze LOT są dziś wśród najdynamiczniej rozwijających się przewoźników w Europie i niekwestionowanym liderem rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie bezpośrednich połączeń z Budapesztu do USA to drugi, po inwestycji w estońską linię Nordica, ważny krok w kierunku konsolidacji rynku lotniczego w naszym regionie" – powiedział wicepremier Morawiecki w trakcie konferencji.

„To pokazuje, że w naszym regionie drzemie ogromna siła mogąca zmienić dotychczasowy krajobraz europejskiego rynku lotniczego. Bardzo cieszy fakt, że LOT zdecydował się wypełnić dużą lukę rynkową właśnie na Węgrzech, bo dzięki temu relacje gospodarcze naszych krajów staną się jeszcze silniejsze"– dodał.

PLL LOT będzie latał z Budapesztu do Nowego Jorku oraz z Budapesztu do Chicago od maja 2018 roku. Nowe destynacje są odpowiedzią na zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy pomiędzy Węgrami a Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Rejsy między Budapesztem a Nowym Jorkiem będą wykonywane cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Do Chicago z Budapesztu LOT poleci we wtorki i soboty. Oznacza to, że na lotnisku w Budapeszcie na stałe zbazowany zostanie jeden z Boeingów 787-8 Dreamliner z floty PLL LOT.

Podczas wizyty w Budapeszcie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier, Péterem Szijjártó. W trakcie spotkania omówione zostały dwustronne relacje gospodarcze, perspektywy rozwoju handlu, a także możliwości dalszej współpracy polsko-węgierskiej. Wicepremier Morawiecki pogratulował również szefowi węgierskiej dyplomacji niedawnego objęcia przez Węgry prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Ponadto rozmawiano o nadchodzącym spotkaniu ministrów handlu V4+ Australia.

Węgry są 9 partnerem handlowym Polski. W 2016 roku wzajemne obroty wyniosły ok. 8 mld euro, z czego polski eksport wyniósł 4,8 mld euro, a import 3,2 mld euro. Polska jest obecnie trzecim co do wielkości eksporterem do Węgier, po Austrii i Niemczech oraz przed Chinami, Słowacją i Republiką Czeską.

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze