Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dubieniecki zostaje w areszcie. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury

zm 22:17 26 sierpnia 2015
SCREEN TVP INFO
Adwokat miał wyjść z aresztu dzisiaj, po wpłaceniu wyznaczonej przez sąd kaucji. Sąd Rejonowy w Krakowie miał wstrzymać wypuszczenie Dubienieckiego w związku z zażaleniem złożonym w sprawie uchylenia aresztu za poręczeniem majątkowym – poinformowała krakowska prokuratura.

Dzisiaj do sądu wpłynęło 600 tysięcy złotych kaucji, która miała umożliwić Marcinowi Dubienieckiemu wyjście z aresztu. Wcześniej sąd zdecydował, że areszt może ulec uchyleniu, jeśli oskarżony wpłaci pieniądze. Właśnie w związku z tą decyzją prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia.

Prokuratorzy nie zgadzają się z decyzją sądu o możliwości uchylenia aresztu, ponieważ podstawą stosowania aresztu wobec wszystkich podejrzanych był ten sam materiał dowodowy. Decyzje o bezwzględnym areszcie usłyszały cztery osoby, które działały w grupie przestępczej.

W niedzielę Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 5 osób w tym zięcia tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według ustaleń śledczych, Dubieniecki miał kierować procederem polegającym na się wyszukiwaniu osób niewidomych bądź niedowidzących, a następnie wykorzystywaniu ich do wyłudzania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy i oszustwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Telewizja Republika, TOK FM, RMF FM, TVN24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze