Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Drugie złoto olimpijskie dla Anity Włodarczyk!

MD 19:34 11 października 2016
Telewizja Republika
Kolejny w tym roku złoty medal olimpijski powędruje do naszej znakomitej młociarki, Anity Włodarczyk. Polka otrzyma złoto za występ w 2012 na IO w Londynie, w którym zajęła drugie miejsce. Powodem jest odebranie medalu zwyciężczyni konkursu, Tatianie Łysenko.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował o pozbawieniu złotego medalu olimpijskiego laureatkę konkursu rzutu młotem kobiet na olimpiadzie w Londynie, Rosjankę Tatianę Łysenko. Powodem takiej decyzji było wykrycie dopingu w organizmie zawodniczki. Śledztwo w jej sprawie toczyło się od 2015 r.

Śledztwo pozwoliło ustalić, że Łysenko korzystała z zakazanego środka – turinabolu. W związku z tym podjęto decyzję o wymazaniu jej wyniku z 2012 r. z historii zmagań na igrzyskach olimpijskich. Oznaczało to, że złoto powędruje to zawodniczki, która uplasowała się w Londynie na drugim miejscu – była to Polka, Anita Włodarczyk.

Srebro otrzyma Niemka Betty Heidler, a brąz – Chinka Zhang Wenxiu.

To drugi złoty medal olimpijski w rzucie młotem dla naszej znakomitej młociarki. Podczas tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro Polka zdobyła najcenniejszy krążek, ustanawiając jednocześnie rekord świata rzutem na 82,29 m.

 

 

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze