Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski: Ukraina, stawiając na Niemcy wychodzi jak Zabłocki na mydle

M.N. 20:54 31 sierpnia 2018
Telewizja Republika
Ukraina stawiając na Niemcy wychodzi jak Zabłocki na mydle! O tym mówiłem już dużo wcześniej. To było do przewidzenia. Zobaczymy jaka będzie reakcja USA – powiedział dla Telewizji Republika w programie „Geopolityczny tygiel” dr Jerzy Targalski.

POLSKA ZGODZIŁA SIĘ, ABY NIEMCY OBSERWOWAŁY SPOTKANIA MIĘDZYMORZA

– Oznacza to, że Polska kapituluje i staje się podwykonawca ich planu. Tłumaczy to fakt, że USA ustami Trumpa na Placu Zamkowym wzywały nas do niezależności, ale stany Zjednoczone palcem nie kiwnęły, żeby zapewnić nam pomoc – stwierdził dr Jerzy Targalski.

– Nie mamy inwestycji amerykańskich ani stałych baz USA. To co mówił i robił prezydent Trump ws. Międzymorza to czysta propaganda i straszenie Niemców. Jeżeli miałoby się to na tym zatrzymać, to z całego projektu będą nici. Można zakładać, że zaproszenie Niemców do Międzymorza to gest ze strony Polski. (…) Kapitulujemy i to się źle skończy – podkreslił.

– Jeżeli Amerykanie będą tolerowali zbliżenie Niemiec z Rosją, to bardzo niedobrze może się dla nas skończyć – ocenił.

Jakie decyzje zapadły podczas rozmowy Merkel-Putin?

– Poruszane tam były trzy kwestie. Oczywiście pierwsza to Nord Stream – nie ma wątpliwości, że powstanie. Jest to wspólny projekt polityczny rosyjsko-niemiecki. Od nas sankcje amerykańskie względem ich nie zależą. Wszystko w rękach prezydenta Trumpa. Na spotkaniu poruszone zostały jeszcze dwie ważne kwestie: ewentualne oddziały ONZ w Donbasie. Pytanie czy te oddziały miałby być na granicy ukraińsko-rosyjskiej? Czy może na granicy strefy okupacyjnej rosyjskiej? Ta sprawa jest wciąż omawiana. Trzecia kwestia to tranzyt gazu przez Ukrainę. (…) Rosja nie zgodzi się na to, aby tranzyt został zwiększony. Ukraina stawiając na Niemcy wychodzi jak Zabłocki na mydle! O tym mówiłem już dużo wcześniej. To było do przewidzenia. Zobaczymy jaka będzie reakcja USA – powiedziała gospodarz „Geopolitycznego tygla”.

– Niemcy mają nową koncepcję. Chodzi o stworzenie państwa federalnego w Europie. Nasza strefa byłyby wtedy całkowicie podporządkowana Niemcom, a głównym rywalem Niemiec stają się USA. Angela Merkel i cała elita rzuciła rękawice Stanom Zjednoczonym – ocenił.

BEZPIECZEŃSTWO EUROPY

– Macron stwierdził, że nie można zawierzyć bezpieczeństwa Europy Stanom Zjednoczonym. Mało tego, uznał, że skoro zimna wojna minęła, to bezpieczeństwo może zapewnić Rosja. W praktyce oznacza to eliminację USA z Europy. Sytuacja jest napięta i wszystko zależy od reakcji Ameryki. Nie mogą sobie pozwolić na to, aby zostali wyeliminowani z Europy – mówił dr Targalski.

– Nasz problem polega na tym, że żadna ze stron nic ciekawego nam nie oferuje. Ani Stany Zjednoczone, ani Niemcy. (…) Jeżeli chodzi o Rosję to mamy po raz pierwszy sytuacje ścisłej współpracy rosyjsko-chińskiej. Chińczycy będą brali udział w manewrach na terenie Rosji. (…) To jest kolejny sygnał dla USA. Ten sojusz Chin z Rosją występuje łącznie ze zwrotem niemieckiej Europy ku Rosji, Turcji i Iranowi. Mamy sytuację, gdzie wszyscy przeciwnicy Ameryki zbierają się w jednym punkcie – zaznaczył.

– Powinniśmy zastanowić się jaką politykę Polska powinna dalej prowadzić. (…) Żadnej wojny nie będzie, bo się ona nie opłaca. Mamy zatem sojusz piątej kolumny w Europie. Zbliżają się wybory do PE i z całą pewnością blok rosyjski zajmie tam miejsce.

W PROGRAMIE WYSTĄPIŁ KOT LISIO!

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze