Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski: Rosyjska agentura będzie rozgrywać strach przed Izraelem i nienawiść do Żydów, w celu atakowania naszego sojuszu z USA

PR 21:10 3 sierpnia 2018
Telewizja Republika
Wojna pozycyjna między siłami izraelskimi a irańskimi i w Syrii jest dla nas korzystna. W ten sposób Izrael jest zajęty i nie ma czasu zajmować się nami i ustawą 447. Jednak rosyjska agentura, będzie miała dużo czasu, na rozgrywanie strachu przed Izraelem i nienawiści do Żydów w celu atakowania naszego sojuszu z USA i sensowności działań NATO – powiedział w programie „Geopolityczny tygiel” dr Jerzy Targalski.

Gospodarz, w swoim programie szeroko skomentował działania podejmowane przez prezydenta USA Donalda Trumpa oraz relację między Unią Europejską, USA i Chinami. Zaznaczył także, gdzie Polska może upatrywać dla siebie korzyści.

- Porozumienie USA-Unia Europejska zawarte przez Trumpa i okazjonalnie trzeźwego Junckera. Polega ono na tym, że obie strony będą pracowały nad porozumieniem. Porozumienie które kiedyś – nie wiadomo kiedy – nastąpi, ma zakładać zniesienie barier do produkcji przemysłowej europejskiej lecz ma nie dotyczyć polityki rolnej i samochodów – powiedział dr Targalski.

- Europa eksportuje do USA samochody za wartość 42 mld dolarów, a USA do Europy mimo 10 proc. bariery celnej, jedynie za 7,5 mld dolarów. Groźba Trumpa, że wprowadzi dodatkowe cła w wysokości 25 proc. na samochody europejskie, oznaczało by klęskę europejskiego przemysłu samochodowego – wskazał.

- Jeśli chodzi o rolnictwo to Unia zobowiązała się do tego, że będzie importowała więcej soi, nie określając się o ile – o 10 czy 15 ziaren więcej – żartował gospodarz, podkreślając, że żadne konkretne ustalenie nie zostały zawarte.

- Jeśli chodzi o stal i aluminium, to Europa eksportuje stal i aluminium eksportowane są do USA za kolejno ok. 5 i 2 mld dolarów, a USA do Europy, eksportują te metale razem za ok. 2,3 mld dolarów. Porozumienie jest korzystne dla Unii Europejskiej. A to, że nie będziemy zalani bezwartościowymi produktami spożywczymi z USA jest też dla nas bardzo dobre – wskazał.

- Europa ma zwiększyć import gazu, lecz nie ma wystarczającej ilości gazoportów by to osiągnąć. Zaznaczono także w porozumieniu, że import gazu z Rosji się nie zmniejszy – oznajmił.

- Europa nie wprowadzi ceł represyjnych czym groziła Merkel, a USA nie wprowadzi dodatkowych ceł na improt z Europy. Trump po kompromitacji w Helsinkach musiał pokazać, że jego polityka jest skuteczna – wskazał gospodarz.

- Następuje powolne przekierowanie Chińczyków z USA na Europę. Nie jest to możliwe natychmiast bo deficyt amerykański w handlu z Unią to wartość 150 mld a z Chinami aż 375 mld. Chińczycy głównie korzystają więc na eksporcie do USA. Przewartościowanie na handel z Europą widać jednak wyraźnie w inwestycjach bezpośrednich – w I półroczu tego roku Chińczycy zainwestowali w USA 2 mld dolarów podczas gdy w Europie, aż 12 mld dolarów. Powoli następuje zmiana, Europa podpisała także umowę ułatwiającą handel z Japonią, rekompensując w ten sposób straty w handlu z Ameryką – stwierdził dr Jerzy Targalski.

- Trump żądny sukcesów po Helsinkach, myślał, że tak jak z Kim Dzong Unem spotka się z prezydentem Iranu. Zaproponował spotkanie, które można byłoby odtrąbić jako sukces, jednak oni pokazali, że nie są zainteresowani takim spotkaniem dając prztyczka w nos Ameryce – wskazał.

- Wojna pozycyjna między siłami izraelskimi a irańskimi w Syrii jest dla nas korzystna, w ten sposób Izrael, jest zajęty i nie ma czasu zajmować się nami i ustawą 447. Jednak rosyjska agentura będzie miała dużo czasu, na rozgrywanie strachu przed Izraelem i nienawiści do Żydów, w celu atakowania naszego sojuszu z USA i sensowności działań NATO – powiedział Targalski.

Gospodarz programu skomentował także sytuację zaostrzenia stosunków między USA i Turcją, który również może okazać się dobry w skutkach dla Polski, gdyż daje większą szansę na udział w programie, mogącym zwiększyć bezpieczeństwo Polski dzięki obecności w naszym kraju głowic jądrowych.

Doktor Targalski odniósł się także od deklaracji Steve'a Bannona, zapowiadającego sprzeciwienie się działaniom fundacji Sorosa. Wskazał jednak na to, że Bannon oraz Rosją podejmują działania w tym samym kierunku – rozbicia Unii Europejskiej.

Dr Targalski w dalszej części programu opowiedział także o rosnącym znaczeniu Bałkanów, które będą głównym tematem kolejnego programu.

W programie, wystąpił również kot Lisio.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze