Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski o szczycie Azja-Europa: To tylko pozory, nie ustalono nic konkretnego

mk 10:18 18 października 2014
dr Jerzy Targalski telewizja republika
– Niestety ten szczyt to tylko pozory, nie ustalono nic konkretnego – mówił w studio Telewizji Republika dr Jerzy Targalski z Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. W ten sposób skomentował szczyt Azja-Europa w Mediolanie.

– Sytuacja gospodarcza Rosji się pogarsza, więc Putin musi wyrazić gotowość do ustępstw. Chodzi o to, aby Niemcy mogły mówić, że już można współpracować z Rosją – mówił dr Targalski, komentując zakończony szczyt Azja-Europa w Mediolanie. – Niestety ten szczyt to tylko pozory, nie ustalono nic konkretnego – uzupełniał.

Odwołując się do sytuacji na wschodzie Ukrainy, dr Targalski zauważył, że jednym z warunków pokoju pomiędzy Rosją a Ukrainą jest wycofanie rosyjskich wojsk z Donbasu. – Jednak tak się nie stanie – podkreślał naukowiec z UW.

– Putin chce też nadrobić straty sprzedawaniu gazu Ukrainie na Unii Europejskiej, dlatego Putin proponuje, aby UE pomogła Ukrainie – wyjaśniał dr Targalski. Ponadto stwierdził, że Rosja nie ma pieniędzy, także na wojnę. – Oczywiste jest, że Rosja upadnie, pytanie tylko kiedy. Upadek ten będzie jednoznaczny z upadkiem samego Putina – skwitował.  

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze