Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski: Niemcy wypowiedziały wojnę Węgrom

AS 21:20 14 września 2018
Telewizja Republika
Dr Jerzy Targalski w swoim programie w Telewizji Republika ,,Geopolityczny Tygiel'' odniósł się do rezolucji dotyczącej uruchomienia wobec Węgier art. 7 unijnego traktatu - Jeżeli [Orban - dop. red.] będzie twardy i stawi opór to dołączą się inni. Bo problem zawsze jest taki, kto pierwszy stawi opór i się nie podda. Inni to obserwują i kiedy widzą, że ktoś nie kapituluje, walczy dalej to ewentualnie się dołączają.

– Niemcy wypowiedziały wojnę Węgrom. (...) Przypominam, że to Orban głosował za Donaldem Tuskiem i pamiętam, jak to mądrze się oni wypowiadali, że trzeba naśladować pragmatyzm Węgier. No to własnie są efekty pragmatyzmu Węgier - zaczął dr Jerzy Targalski.

– Dlaczego Niemcy wypowiedziały wojnę Węgrom? Tydzień temu mówiłem państwu o sojuszu Orbana z Salvinim - szefem Ligi Północnej z Włoch i po prostu Niemcy zrozumiały, że ten sojusz mimo, że z powodów propagandowych wymierzony jest w Macrona i nielegalną migrację, to jego prawdziwym powodem jest zablokowanie powstania Unii Europejskiej, jako państwa niemieckiego - stwierdził publicysta. 

– Oczywiście Niemcy się nie oszukały i natychmiast ripostują. To tylko Polacy, jak im mówić, że są wielcy to nie patrzą, kto im zagląda do kieszeni, bo tak się cieszą, że ktoś nas docenił. Oczywiście Węgry mówią, że głosowanie jest nieważne, ale to jest tak naprawdę bez znaczenia, bo głosy liczy Angela Merkel a wiadomo, że kto liczy to ten decyduje - dodał.

– I teraz sprawa najważniejsza: co będzie dalej? Czy Orban będzie kontratakował, czyli będzie próbował stworzyć jakiś większy sojusz przeciwko dominacji niemieckiej, czy wzorem Polski się wycofa i będzie znów starał się dowieźć swojego pragmatyzmu, czyli będzie kluczył, wycofywał się, przepraszał, kombinował i mówił o tym, że jest gotów do dialogu - kontynuował dr Targalski. 

– Jeżeli będzie twardy i stawi opór to dołączą się inni. Bo problem zawsze jest taki, kto pierwszy stawi opór i się nie podda. Inni to obserwują i kiedy widzą, że ktoś nie kapituluje, walczy dalej to ewentualnie się dołączają. Jak widzą, że tak jak Polska potrafi tylko kapitulować to kapitulują pierwsi, żeby pierwsi coś za to otrzymać - wyjaśnił historyk. 

–- Ten atak na Węgry jest oczywiście w interesie Rosji, bo powoduje osłabienie Unii Europejskiej i naturalne dążenie Węgier do oparcia w Rosji. Czy Orban wybierze Rosję i zacieśni więzy z Putinem, czy wybierze ofertę sojuszu z Ameryką i pójście już na frontalne starcie z Niemcami? W to frontalne starcie nie bardzo wierzę, bo Orban jest pragmatykiem i właśnie ponosi konsekwencje swojej miłości najpierw do Platformy Obywatelskiej i oczywiście jest to kara za głosowanie na rzecz Tuska. Mam nadzieję, że wszyscy którzy głosowali za Tuskiem karę za to poniosą. Każdy kto jest tchórzem i kapitulantem powinien być za to karany - podkreślił dr Jerzy Targalski. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze