Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski: Francja jest chorym człowiekiem Europy. Socjalizm francuski niszczy gospodarkę

pmb 8:51 4 grudnia 2018
Wikimedia Commons/kremlin.ru/events/president/news/54617/photos
– Francja jest chorym człowiekiem Europy. Ten socjalizm francuski w postaci etatyzmu po prostu niszczy gospodarkę. Podwyższenie podatków powoduje, że małe firmy bankrutują, więc sytuacja socjalna się nie uspokoi – mówił dr Jerzy Targalski, który był gościem red. Doroty Kani w Polskim Radiu 24.

Jeżeli Emmanuel Macron ustąpi protestującym to przegra, a jeżeli nie ustąpi to też przegra. Jedynie wymiana premiera mogłaby odsunąć w czasie ostateczną konfrontację – wskazywał dr Targalski.

– Francuzi mają dość i buntują się ze względu na złą sytuację ekonomiczną. Nie ma w tym momencie dla nich dobrego rozwiązania – podkreślał. – Musi to się skończyć wymianą rządu i wymianą premiera. Da to jakiś oddech, ale Francja jest chorym człowiekiem Europy. 

– Francja jest chorym człowiekiem Europy. Ten socjalizm francuski w postaci etatyzmu po prostu niszczy gospodarkę. Podwyższenie podatków powoduje, że małe firmy bankrutują, więc sytuacja socjalna się nie uspokoi.

Kto najbardziej skorzysta na napiętej sytuacji w kraju znad Sekwany? – Na konfliktach we Francji skorzysta Zgromadzenie Narodowe i Marine Le Pen, która będzie potrafiła wykorzystać napięcia społeczne i skanalizować je przeciwko establishmentowi – nie miał wątpliwości dr Targalski.

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze