Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Jabłonka: Polacy nie mogą zapominać o niepodległości!

AS 10:16 16 czerwca 2018
Telewizja Republika
Dominika Figurska oraz Łukasz Jankowski na ,,Jarmarku Wnet'' w Telewizji Republika rozmawiali z dr Krzysztofem Jabłonką – Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia przygotowań do obchodów. Zdumiało mnie, z jak z dalekich miejsc ludzie musieli startować, żeby sobie przypomnieć. Ludzie nie doceniają niepodległości, zapominają o niej - powiedział historyk.

– Czy jesteśmy gotowi do rozpoczęcia obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości? - zapytał Łukasz Jankowski. 

– Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia przygotowań do obchodów. Zdumiało mnie, z jak z dalekich miejsc ludzie musieli startować, żeby sobie przypomnieć. Ludzie nie doceniają niepodległości, zapominają o niej - stwierdził dr Krzysztof Jabłonka.  

– Koniec Pierwszej Wojny Światowej to nie jest tylko święto Polski a wielu narodów - stwierdził prowadzący.

– Tak. Nawet przygotowałem audycje na ten temat. 18 narodów wtedy wyrywa się do niepodległości Muszę powiedzieć, że się budzimy, bo na przykład to święto odzyskania niepodległości Finlandii w ogóle nie zostało zauważone - stwierdził gość jarmarku. 

– Niepodległość Litwy już została zauważona. W święto Armenii i Azerbejdżanu, obiema nie lubiącymi się flagami podświetlono pałac prezydencki. Szkoda, że nie zrobiono tego samego z Gruzją kilka dni wcześniej. Jakby ktoś tam nie miał kalendarza - ocenił historyk. 

– Byłoby dobrze, jakby te 18 narodów spotkało się w Warszawie. Może nawet bardziej premierzy niż prezydenci, bo oni trochę inaczej podróżują - dodał dr Krzysztof Jabłonka. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze