Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Anna Budzanowska nowym wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego

AS 19:58 10 grudnia 2019
gov.pl
Dr Anna Budzanowska, która od 2016 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego pełniła funkcję dyrektor generalnej, została dziś powołana na podsekretarza stanu w MNiSW. Nowa wiceminister jest współtwórcą Narodowego Kongresu Nauki oraz cyklu konferencji „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Odpowiadała za projekty strategiczne w ministerstwie oraz przewodniczy pracom zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Jest członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta z ramienia MNiSW.

W dotychczasowej karierze wiceminister Budzanowska pełniła funkcję dyrektora ds. współpracy instytucjonalnej w Kancelarii Prezydenta RP, kierowała również Departamentem Sportu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała za przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 r. i w Londynie w 2012 r. W uznaniu za wkład i zaangażowanie w organizację tych przedsięwzięć została wybrana do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Piłki Ręcznej. W 2007 r. roku, jako zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza, sprawowała nadzór nad realizacją inicjatyw z zakresu dyplomacji kulturalnej, a także uczestniczyła w pracach związanych z planowaniem udziału Polski w EXPO w Saragossie w 2008 r. Była związana z programami Komisji Europejskiej „Kultura 2007‒2013” oraz „Europa dla Obywateli”. W ramach projektu „Europejskie Miasto Kultury ‒ Kraków 2000” koordynowała projekty z zakresu kultury i nauki. We współpracy ze środowiskami studenckimi i organizacjami pozarządowymi kierowała także projektem „Młodzi Kraków 2000”.

Pracę w administracji publicznej łączyła z działalnością akademicką, zdobywając doświadczenie dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze