Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dostała pieniądze od rodziców na samochód, ale nie zgłosiła tego do urzędu skarbowego! ZOBACZ CO SIĘ STAŁO!

sm 13:45 11 września 2017
Dziś w programie "Ekonomia Raport" (22:10 w Telewizji Republika) odpowiemy na ważne pytanie: Czy pieniądze jakie dostajemy od rodziców, muszą być zgłoszone do urzędu skarbowego? Okazuje się, że tak! Jeśli tego nie zrobisz, to fiskus nałoży na ciebie 20 - procentowy podatek. Więc pilnuj się! Gościem programu będzie Marek Zuber.

Kilka dni temu Sąd Administracyjny wydał wyrok: Dziecko, które wzięło pieniądze od rodziców, musi to zgłosić do urzędu skarbowego. W przeciwnym wypadku zapłaci sankcyjny 20-proc. podatek!

Wyrok dotyczy sprawy pewnej kobiety - córki, która kupiła mieszkanie i samochód za pieniądze, które dali jej jej rodzice. Kobieta nie zgłosiła tych pieniędzy do skarbówki. A urząd skarbowy od razu przyjrzał się sprawie, skąd kobieta miała tyle pieniędzy by kupić mieszkanie i samochód. "Podatniczka wyjaśniła, że pieniądze dali jej rodzice. Gdy się do tego przyznała, fiskus kazał jej zapłacić 20-proc. podatek od czynności cywilnoprawnych. Stwierdził, że ma do czynienia z niezgłoszoną pożyczką, do której podatniczka przyznała się dopiero podczas kontroli. Stanowisko fiskusa potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie" - czytamy na portalu forsal.pl. 

Co ciekawe, sąd nie dał się przekonać argumentem, że rodzina, niczym spółka cywilna, działa na rzecz osiągnięcia wspólnego celu. I że w związku z tym pomoc finansowa między rodzicami i dziećmi powinna się odbywać bez wiedzy fiskusa.

Czy to prawidłowy wyrok sądu? O TYM DOWIESZ SIĘ DZIŚ W "EKONOMIA RAPORT" o 22:10. 

 

 

Źródło: forsal/Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze