Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Donald Tusk kończy dziś 61 lat. Poseł Tarczyński chciałby złożyć "życzenia"

M.N. 18:50 22 kwietnia 2018
Wikimedia Commons
Donald Tusk świętuje dziś swoje urodziny, z kolei jutro będzie zeznawał jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego. - Jeśli chodzi o życzenia dla Donalda Tuska, także zaśpiewam sto lat, gdy będzie wchodził do prokuratury - zapowiedział w TVP Info polityk.

Poseł PiS Dominik Tarczyński - w programie "Woronicza 17" w TVP Info - zapowiedział, że złoży "życzenia" dla byłego szefa Platformy Obywatelskiej. Pod jednym warunkiem.

Obiecaliśmy, że zrobimy porządek w Polsce i żarty się skończyły

Dominik Tarczyński (PiS) wyraził przekonanie, że Platformie tak naprawdę nie chodzi o Gawłowskiego, tylko o to, by „nie wyszły afery, o których wiemy, że miały miejsce”.

Polityk PiS Dominik Tarczyński wyraził przekonanie, że w całej tej sprawie nie chodzi o Stanisława Gawłowskiego. – Tak naprawdę chodzi o to aby nie wyszły afery, o których wiemy, że miały miejsce. Bronią go tylko i wyłącznie po to, aby nie mówił, jak wyglądał cały proceder przestępczy, ale to się nie uda. Obiecaliśmy, że zrobimy porządek w Polsce i żarty się skończyły – powiedział.

Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta ocenił, że w sprawie Gawłowskiego „robi się burzę polityczną, żeby ukryć sens tej sytuacji”. Wskazał na list Michała Boniego do członków komisji sprawiedliwości PE, w którym europoseł PO napisał: „Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce”.

– Ktoś za granicą, kto taki list by przeczytał, natychmiast odnosi wrażenie, że w Polsce prześladuje się opozycję. Nie, że w szeregach partii opozycyjnej jest zarzut korupcyjny, tylko że Polska aresztuje jednego z liderów opozycyjnej partii – powiedział prezydencki minister. Ocenił, że takie porozumienie byłoby dla opozycji „katastrofą”.

– To jest podgrzewanie na nowo atmosfery wokół praworządności w Polsce tego typu listami po to, żeby mącić wodę, by tworzyć wrażenie za granicą, że tutaj zaczyna się już dyktatura w postaci aresztowania liderów opozycji. (…) To też oznacza jednoznacznie polityczny nacisk na wymiar sprawiedliwości – powiedział Szczerski.

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze