Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Donald Trump zwiększa środki na ochronę wschodniej flanki NATO

AS 10:35 13 lutego 2018
flickr
Donald Trump chce zwiększenia środków na ochronę wschodniej flanki NATO. Ma to być reakcja na agresywne działania Rosji. W projekcie budżetu na rok 2019 prezydent USA przewiduje na ten cel 6,5 miliarda dolarów, czyli o ponad jedną trzecią więcej niż obecnie.

Na Europejską Inicjatywę Odstraszania USA przekazały w 2018 roku 4,8 miliarda dolarów. W projekcje budżetu na przyszły rok, który został przesłany do Kongresu w poniedziałek przewidziano zwiększenie tej kwoty o 1,7 miliarda dolarów.

W swoim oświadczeniu amerykański resort obrony napisał: – Chcemy wzmocnić odstraszanie poprzez zwiększoną obecność sił lądowych i poprawę wspólnych zdolności bojowych z sojusznikami.


Połowa z 6,5 miliarda dolarów ma zostać przeznaczona na rozmieszczenie sprzętu wojskowego. Druga część kwoty ma zostać wydana na rozbudowę infrastruktury obronnej, utrzymanie wojsk amerykańskich, ćwiczenia bojowe z sojusznikami i poprawienie ich zdolności bojowych. Ponadto w budżecie znalazły się pieniądze na doradztwo, szkolenia i doposażenie armii ukraińskiej.

Stany Zjednoczone rozpoczęły rozlokowywanie swoich wojsk w Europie Wschodniej po aneksji Krymu i rosyjskiej interwencji na Ukrainie. Działania te mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa sojuszników USA, w tym Polski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze